Dworzec Toruń Główny pod okiem audytorów. I znalazł się w finale konkursu!

Polecamy Wiadomości
Fot. dworzec.torun.pl/Urbitor

Toruński Dworzec Główny znalazł się w finale konkursu Dworzec Roku, organizowanego przez Fundację ProKolej.

Celem akcji jest zebranie najlepszych dworców w Polsce, promowanie tych najnowocześniejszych i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych.  Nie jest to zwykły plebiscyt. Kandydatów mógł zgłosić każdy, każdy też może głosować na finalistów, ale nominowani przejść musieli kontrolę.

– pZgłoszenie mógł wysłać każdy w pierwszym etapie, we wrześniu. Potem były weryfikowane i nasi audytorzy pojechali obejrzeć dworce na miejscu. Tak powstała lista finałowa – poinformował nas Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej. 

Zapytaliśmy, co spowodowało, że Toruń znalazł się w finale. Odpowiedź miłośników kolei jest zaskakująca.

– Przede wszystkim jakość remontu, zagospodarowanie przestrzeni, czystość, dobra informacja, dostępność dla osób z niepełnosprawnością, Wi-Fi, zadaszone przejście z przystanków komunikacji miejskiej na dworzec, wyświetlacze z aktualnymi godzinami odjazdów autobusów komunikacji miejskiej przy zejściach z peronów i w budynku dworca, a także ekspozycje zorganizowane w przestrzeni dworca – wystawa poświęcona historii Teatru Baj Pomorski i wystawa na 100-lecie odzyskania Niepodległości, Kolejowa Izba Tradycji – jednym tchem wymienił Jakub Majewski. 

Jest się z czego cieszyć! Chociaż bywa czasem, że windy nie działają lub tu i ówdzie cieknie woda, audytorzy ocenili dworzec pozytywnie. Warto przypomnieć, że w tym roku, dzięki sprawnej interwencji obsługi i ochrony obiektu, udało się udaremnić próbę ataku na zagranicznych studentów. Do tej pory słyszeliśmy jedynie o przypadkach ataków na tle rasistowskim, których nikt nie próbował zatrzymać. Dworcem zarządza miejska spółka Urbitor

Głosować można do 30 listopada pod adresem: http://dworzecroku.pl/nominowani/

Tagged