Dwudniowa żałoba narodowa. Nie wszystkie wydarzenia kutluralne zostaną odwołane. Dlaczego?

Box2 Kultura Polecamy
Fot. Łukasz Piecyk

W nocy z czwartku na piątek w Polsce wprowadzona zostanie żałoba narodowa. Decyzja prezydenta Andrzeja Dudy związana jest ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego. Do soboty, do godz. 19.00 część wydarzeń kulturalno-sportowych została odwołana. Jednak nie wszystkie.

Odwołany został m.in. XVI Integracyjny Bal Karnawałowy „W stylu lat 80-tych”. Z uwagi na żałobę narodową zorganizowany zostanie we wtorek 19 lutego o godz. 10.00.

REKLAMA

– Bal skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w wieku od 7 do 24 lat, zapraszamy jednak wszystkie chętne dzieci – mówi Elżbieta Ciechanowska, z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu.

Odwołany został także koncert „Byłaś serca biciem” zaplanowany na piątek 15 lutego w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

– Bilety zakupione stacjonarnie prosimy zwracać do kasy biletowej TOS w CKK Jordanki czynnej od wtorku do soboty w godz. 13:00 – 19:00, do końca lutego 2019 r. – informują organizatorzy. – W przypadku biletów zakupionych przez internet prosimy czekać na instrukcję, która zostanie przesłana drogą mailową.

Swoich spektakli nie odwołał zaś Teatr Muzyczny w Toruniu. Spektakl „Tajemnica Tomka Sawyera” wystawiony zostanie zgodnie z planem. Każdy poprzedzony zostanie jednak minutą ciszy.

– Teatr Muzyczny ze smutkiem przyjął informację o śmierci Jana Olszewskiego – czytamy na Facebooku placówki. – Nie odwołujemy jednak spektakli, które zaplanowaliśmy z dużym wyprzedzeniem. “Tajemnica Tomka Sawyera”, którą zagramy w czasie żałoby narodowej, ma walory edukacyjne, traktuje o uczciwości i prawdzie, a więc o wartościach, którymi kierował się w życiu również Jan Olszewski. W ten sposób składamy mu hołd. Wartości takie jak uczciwość, kierowanie się w życiu prawdą oraz ideałami, pragniemy również przybliżyć naszym najmłodszym widzom. Teatr Muzyczny w Toruniu proponuje nie tylko rozrywkę – jest również miejscem refleksji, zadumy i edukacji.

Potańcówkę karnawałową zorganizuje także Muzeum Etnograficzne. Jak się dowiedzieliśmy u organizatorów, wydarzenie rozpocznie się w sobotę 16 lutego, chwilę po godz. 19.00, czyli już po zakończonej żałobie.

Podczas zabawy wybrzmią przeboje lat 20. i 30.: tanga, fokstroty, walce, slowfoxy, a także polki i oberki, czyli tradycyjny repertuar taneczny miejskich i wiejskich potańcówek. Zabawę poprowadzi Marta Domachowska.

Bilety na wydarzenie kosztują 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Zakupu biletów można dokonać w przedsprzedaży od 12 lutego oraz w dniu imprezy w kasie muzeum.

Na bieżąco będziemy aktualizować informacje dot. odwołanych wydarzeń.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *