Dyktatura, chipy w mózgu, eutanazja – przed czym ostrzega naukowiec z “uczelni Rydzyka”?

Box2 Opinie Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski (archiwum)

Kilka dni temu pojawił się artykuł napisany przez naukowca założonej przez o. Rydzyka WSKSiM dr. Grzegorza Osińskiego pod tytułem “Nadciąga dyktatura”. Uczony poruszył w nim między innymi tematy chipów w mózgu i nakłaniania do eutanazji.

Urodzony w 1967 roku dr Grzegorz Osiński jest obecnie kierownikiem instytutu informatyki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Doktoryzował się w 2000 roku na UMK.

REKLAMA

Swoim tekstem dr Osiński wzbudził kontrowersje wśród osób z naprawdę wielu ugrupowań społecznych. Reakcję mediów na planowane wprowadzenie podatku od reklam uczony nazwał “histeryczną reakcją”.

– Na początku lutego świat obiegła informacja, że należąca do Elona Muska firma Neuralink z powodzeniem wszczepiła specjalny neurochip do mózgu małpy, który umożliwia jej obsługę komputera bez użycia rąk. Zatem ani klawiatura, ani ekran dotykowy sterowany kciukiem już niedługo nie będą potrzebne. Człowiek będzie mógł sterować swoim telefonem komórkowym lub komputerem, używając jedynie myśli – czytamy w artykule.

W tekście znajduje się jeszcze wiele interesujących stwierdzeń. Między innymi takie, że zniknie pojęcie prawdy, która ma się stać “płynnym” konstruktem, a także to, że:

– Nie będą już potrzebni reporterzy, dziennikarze, felietoniści, w tym cyfrowym świecie ich rolę przejmą cyfrowe awatary głoszące z pewnością jedynie treści zgodne z ideologią promowaną przez nadzorców nowego społeczeństwa.

Cały artykuł dr. Osińskiego znajdziecie TUTAJ.

Tagged

3 thoughts on “Dyktatura, chipy w mózgu, eutanazja – przed czym ostrzega naukowiec z “uczelni Rydzyka”?

  1. No i ma rację…. I co w tym dziwnego ??
    Obecnie trwająca tresura, korona panika i pandemio psychoza i demolowanie ludziom normalneego swobodnego życia to też kiedyś były “teorie spiskowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *