Dzień Dziecka w Toruniu. Pierwsze wydarzenia odbędą się już w czwartek [PLAN]

Kultura
Fot. Pixabay

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. W Toruniu wydarzenia związane ze świętem najmłodszych rozpoczynają się już w czwartek! Dla całych rodzin przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym spektakle teatralne, warsztaty i wesołe zabawy.

30 maja o godz. 16.00 w Domu Muz na Rudaku odbędzie się Dzień Sąsiada, połączony z Dniem Dziecka. Dla uczestników spotkania organizatorzy przygotowali m.in. warsztaty o tematyce roślinnej, robienie ozdób, dekoracji do domu i ogrodu, zajęcia plastyczne, grę terenową z sekretami, a także wystawę Alony Snopovej – autorki lalek prezentowanych na instagramie: aretino_blythe.

REKLAMA

Od 30 maja do 1 czerwca w Centrum Kulturalno Kongresowym Jordanki prezentowany będzie musical Pan Kleks. Jest to współczesna opowieść inspirowana Akademią Pana Kleksa Jana Brzechwy oraz serią filmów o Ambrożym Kleksie – losy Adama Niezgódki trzydzieści lat później. Usłyszymy 16 najbardziej znanych piosenek z filmowych adaptacji powieści Jana Brzechwy.

Reżyseria Agnieszka i Emil Płoszajscy, muzyka: Andrzej Korzyński. Spektakle w Sali Kameralnej: 30 i 31 maja o 9:00 i 12:00, 1 czerwca o 9:00, 12:00 i 17:00. Bilety: 40 zł normalny, 27 zł ulgowy.

Co czeka na dzieci w kolejnych dniach?

1.06, godz. 9:00-15:00 Michayland czyli Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków
Jubileuszowy, 25. festyn z okazji Dnia Dziecka, organizowany w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu przez Stowarzyszenie Oratorium im. bł. B. Markiewicza. Dla najmłodszych czekać będzie 50 stoisk zabawowych, liczne występy i inne atrakcje. Dodatkowo tego dnia o 19.00 koncert Isabelli.

1.06, godz. 10:00-13:00 Festyn “Trzy godziny dla rodziny, SP nr 35, ul. Krynicka 8 
Festyn zorganizowany przez dyretora i radę rodziców SP nr 35 dla mieszkańców osiedla Bielawy i wszystkich gości.

1.06, godz. 10:30 Warsztaty plastyczne, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, Rynek Nowomiejski 17 
Warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy stworzą swoje własne, artystyczne słodkości. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

1.06, godz. 11:00 Koncert zespołów wokalnych i tanecznych, Młodzieżowy Dom Kultury, ul Przedzamcze 11/15 
Koncert podsumowujący całoroczną pracę zespołów Forma, Fiku Miku oraz grupy wokalnej ZPiT. Wychowankowie grup zaprezentują swój talent wokalny oraz taneczny. Wstęp wolny

1.06, godz. 11:00-17:00 Dzień Dziecka na Placu Podominikańskim 
Wśród atrakcji: stanowisko walk rycerskich, stanowisko strojów i akcesoriów średniowiecznych, warsztaty rzemieślnicze, konkursy i zabawy, słodycze i upominki dla najmłodszych. Organizator: Hufiec ZHP Toruń.

1.06, godz. 11:00-18:00 Dzień Dziecka ze Świnką Peppą, CH Atrium Copernicus 
Najmłodszych gości czeka wyjątkowa podróż do niezwykłego świata Świnki Peppy i jej brata George’a. Maluchy wyruszą na wielką przygodę śladami bajkowej bohaterki. Wśród atrakcji: malowanie twarzy, kącik plastyczny, warsztaty z tworzenia balonowego zoo, kraina dmuchańców i plac zabaw. Każde dziecko będzie mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świnką Peppą i Georgem.

1.06, godz. 12:00 Filcowi superbohaterowie – warsztaty dla dzieci, Piwnice Kultury w Dworze Artusa
Razem z Batmanem, Supermanem, Spider-Manem, Iron Manem przeniesiecie się w niesamowity świat superbohaterów. Podczas kreatywnych zajęć dzieci będą miały okazję zaprojektować i wykonać przybornik na biurko z postacią z komiksu i grafiki na magnesy. Wykonane gadżety dostaną na pamiątkę. Bilety 8 zł – dla jednej osoby, 25 zł – rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci). Czas trwania: ok. 2 h.

1.06, godz. 12:00 Bajkowa sobota z Wydawnictwem Tako, Księgarnie Kafka i Spółka, ul. Szewska 2
Przeczytamy najnowszą książkę z kolekcji OQO „Siedem łóżek maleńkiej Popielicy” Susanny Isern z ilustracjami Marca Somy w przekładzie Tomasza Pindla. Porozmawiamy też o tym, kto gdzie lubi spać i skonstruujemy przytulne łóżka dla małych stworzonek.

1.06, godz. 16:00-19:00 Dzień Dziecka w Piernikowym Miasteczku
Na scenie prezentować się będą zaproszeni goście oraz zespoły wokalne, muzyczne i taneczne działające w OPP Dom Harcerza. Na placu zabaw staną stanowiska z warsztatami dla dzieci, w programie liczne zabawy i konkursy.

1.06, godz. 16:00 Przeboje Walta Disneya, CCK Jordanki
Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Tadeusza Wicherka wykona przeboje z filmowych hitów Walta Disneya. W programie m.in.: Marsz Myszki Mickey, Księga Dżungli, Alladyn, 101 Dalmatyńczyków, Piękna i Bestia, Tom i Jerry, Mała Syrenka, Piotruś Pan, Alicja w Krainie Czarów,  Herkules, Bambi. Bilety: 40 zł dorośli, 30 zł dziecko – WYPRZEDANE (informacja w kasie CKK Jordanki)

1.06, godz. 12:00 Dzień dziecka w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
• godz. 11:00 „Urodziny Elmera” w Księgarni Sztuki – spotkanie dla dzieci z rodzicami, na którym każdy uczestnik stworzy własnego kolorowego słonia, wspólnie też przeczytamy najnowszą część przygód słonia w kratkę. Dla uczestników książkowe podarki od Wydawnictwo Papilon
• godz.12:00 warsztaty dla dzieci towarzyszące wystawom 10 Plaster – Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej
• godz. 12:00 Spacer po Baśniowym Mieście – co znajduje się na dachach toruńskich budynków, przekonamy się już podczas najbliższego spaceru. Uczestnicy wycieczki proszeni są o założenie strojów bardziej turystycznych i butów z ciut lepszym bieżnikiem. Osoby niepełnoletnie zapraszamy z opiekunem! Prowadzenie: Marcin Orłowski
• godz. 14:00 seans w Kinie Centrum

1.06, godz. 16:30, Brzydkie kaczątko, Teatr Baj Pomorski
Spektakl dla dzieci od lat 4 w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego, oparty na klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena, krąży wokół tematu dojrzewania i trudnego losu odmieńca. Jak odnaleźć swoje ,,ja” w nieprzewidywalnym świecie? W jaki sposób pozostać wiernym własnym marzeniom i aspiracjom? Życie to próba charakteru, ale przecież zawsze trzeba mieć nadzieję! Bilety: 28 zł. Spektakl także 2.06 o godz. 12.00 – bilety 22 zł.

1-2.06, godz. 11:00-16:00, Dzień Dziecka z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, ul. Łokietka 5
Bezpłatny piknik popularnonaukowy. Na parkingu przy Młynie Wiedzy stanie kilkanaście stanowisk edukacyjnych i sportowych. Można będzie się pobawić w statku pirackim i dmuchanej fali, zostać maszynistą czy  pograć w gigapiłkarzyki. Wśród atrakcji także euro bungee i Atomowy Bubble Soccer. Nie zabraknie spotkania z alpakami.

1-2.06, godz. 10:00-18:00 Kodomo No Hi – Japoński Dzień Dziecka, Muzeum Okręgowe
Obchody Japońskiego Dnia Dziecka (Kodomo No Hi) w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą oraz Ratuszu Staromiejskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny! Dzień Dziecka jest w Japonii obchodzony 5 maja. To wyjątkowa uroczystość, pełna zabaw i słodkości, podczas której mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni modlą się i otaczają wyjątkową troską najmłodszych, by odpędzić od nich złe moce, zadbać o szczęście i dobrobyt w życiu.

2.06, godz. 15:00-17:00 Zabawa na Dzień Dziecka, Dom Muz, ul. Poznańska 52
Muzyka i taniec, animacje i konkursy, duże bańki i wiele innych atrakcji, wstęp wolny.

2.06, godz. 11:00-17:00, Kolorowy smok, ul. Ducha Św.
Spotkanie dla dzieci organizowane przez Związek Polskich Artystów Plastyków. Podczas warsztatów dzieci wykonają wielkoformatową figurę smoka.

2.06, godz. 13:00-17:00, Fantastyczny Dzień Dziecka na Zamku Dybów
Teren wokół zamku Dybów odwiedzą postacie doskonale znane z bajek, baśni i filmów. W ciągu dnia odbędą się liczne animacje i pokazy, które przybliżą uczestnikom świat znany z bajek i baśni. Będzie szansa wykazać się na wymagającym torze przeszkód, spróbować sił na prawdziwym stanowisku łuczniczym czy zrelaksować się przy tradycyjnych zabawach i grach planszowych, a także na popularnych dmuchańcach. Postacie z popularnych baśni przygotują dla najmłodszych specjalne zadania i quizy. Na uczestników czeka  również przebieralnia, która pozwoli jeszcze bardziej poczuć się częścią niezwykłego świata fantasy i zaprezentować w prawdziwym stroju książęcym. Całość uświetnią scenki rodzajowe i profesjonalne pokazy walk w wykonaniu rycerzy. Na lewobrzeże można dostać się za pomocą darmowej przeprawy rzecznej z Bulwaru Filadelfijskiego – flisacy kursują w godzinach 12:30-18:30.

7-8.06, II Archipelag Zabawy – Toruński Festiwal dla Dzieci, Aula UMK
Na najmłodszych czekać będzie moc stanowisk, warsztatów i gier oraz strefy tematyczne – wyspy archipelagu, które skrywać będą niecodzienne atrakcje. Wśród nich m.in. game room z youtuberem i gamerem – Doknesem, warsztaty, podczas których najmłodsi będą mogli stworzyć własne koszulki, spróbować sił w tradycyjnej azjatyckiej kaligrafii, poznać toruńskich sportowców, wziąć udział w wielu przyrodniczych eksperymentach czy w ramach warsztatów muzycznych zagrać na… bananach! Organizatorami II Archipelagu Zabawy są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. 7 czerwca (piątek) 9:00-15:00, 8 czerwca (sobota) 11:00-17:00. 

Zestawienie przygotowane zostało przez Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *