Dziki problem na Rubinkowie. Miasto analizuje nocne szlaki zwierząt

Box1 Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Kilka dni temu opublikowaliśmy nadesłane przez jednego z naszych Czytelników nagranie, na którym widać spacerujące ulicami Rubinkowa dziki. Okazuje się, że problem jest szerszy i nietypowymi przechodniami zainteresowało się miasto, które apeluje o niezbliżanie się do zwierząt i przestrzega przed ich dokarmianiem.

Problem dzików na ulicach magistrat stara się rozwiązać przy współpracy ze Strażą Miejską, Powiatowym Lekarzem Weterynarii, przedstawicielem Polskiego Związku Łowieckiego i Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt Dzikich “Animal Patrol”. Zaangażowanie w sprawę tylu podmiotów świadczy, że problem rzeczywiście jest.

Miasto obserwuje grasujące nocami dziki i prowadzi analizy, mające pomóc w powrocie zwierząt do lasu, tak, by po czasie nie pojawiły się znów w mieście.

– Dzięki przeprowadzonym nocnym obserwacjom udało się ustalić ścieżki, jakimi poruszają się zwierzęta, i miejsca, gdzie się gromadzą. Mając tę wiedzę, możliwe będzie, przy zachowaniu odpowiednich przepisów prawnych i procedur oraz niezbędnych środków bezpieczeństwa dla okolicznych mieszkańców i stada, wyprowadzenie dzików z miasta do Lasu Północnego, a tam podjęcie działań, które sprawią, że zwierzęta tam pozostaną – wyjaśnił prezydent Michał Zaleski.

Spotkaliście się z dzikami na ulicach Torunia?

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *