Dziś bal dobroczynny u marszałka. Zobaczcie, co będzie licytowane [FOTO]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. Andrzej Goiński

220 par, 200 przedmiotów na aukcji charytatywnej i 80 wykonawców na scenie – tak będzie wyglądać 9. edycja marszałkowskiego balu charytatywnego, która odbędzie się dziś na Jordankach.

440 osób weźmie udział w 9. edycji marszałkowskiego balu dobroczynnego, który odbędzie się dziś (2 lutego) w specjalnie zaaranżowanej na ten ce przestrzeni sali koncertowej na Jordankach.

Na scenie wystąpi ok. 80 wykonawców m.in. Eljazz Big Band, Katarzyna Groniec oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”.

– W tym roku podczas balu zbieramy środki na rzecz podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Toruniu, Domu Pomocy Społecznej w Świeciu oraz dwóch zagranicznych misji niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Syrii. Liczymy na otwarte serca naszych gości i życzymy wspaniałej karnawałowej zabawy – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Impreza po raz czwarty odbędzie się w sali koncertowej na Jordankach – w dwóch połączonych salach: koncertowej i kameralnej, w których zostanie zdemontowana widownia.

Udział w balu zapowiedzieli m.in. samorządowcy, przedsiębiorcy, artyści, sportowcy i przedstawiciele stacjonującego czasowo w Toruniu batalionu armii amerykańskiej. Goście zasiądą przy 38 stołach oraz będą bawić się na parkiecie o powierzchni 225 m kw.

Imprezę poprowadzą Maciej Puto, Grażyna Nita i Rafał Rykowski, który zajmie się licytacją główną, czyli kulminacyjnym punktem wieczoru. Do nabycia będą m.in. kolekcjonerskie wydanie Pisma Świętego, naszyjnik i bransoletka z perłami od Katarzyny Groniec, bibliofilskie wydanie „Pana Tadeusza”, kolce i koszulka Adama Kszczota, dzieła Leonarda Stroynowskiego i Krystyny Szalewskiej, fartuch kuchenny Roberta Makłowicza oraz płaszcz głównego bohatera i grafika z najnowszego filmu Agnieszki Holland „Mr. Jones”.

Przedmioty licytowane w ramach tzw. licytacji cichej będą prezentowane we foyer. Oprócz przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców, uczestnicy aukcji będą też mogli kupić trzy worki z nieznaną zawartością – to zabawa, która niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród gości balu.

Oto przedmioty, które będą licytowane na balu (fot. Andrzej Goiński):

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *