Dziś protest studentów, strajk na rowerach przy Plazie i kolejny czarny spacer

Box2 Wiadomości
Wczorajszy protest samochodowo - rowerowy. Fot. Łukasz Piecyk

Toruńskie kobiety i wspierający ich mężczyźni nie ustają w protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Kolejne blokady dróg rozpoczną się już dzisiaj o 15.00. Wieczorem planowany jest tradycyjny spacer starówką. Środa jest także dniem protestów studentów.

Toruńscy studenci murem za kobietami, to jedno z wydarzeń, zaplanowanych na środę. Studenci, w ramach solidarności z protestującymi, mają ubrać się na czarno i pomalować usta na czerwono – chłopcy mogą mieć na ręce czerwoną wstążkę. Nie zabraknie plakatów z charakterystycznymi symbolami i hasłami.

Przypominamy, że rektorzy UMK odnieśli się wczoraj do trwających protestów.

Na dzisiaj zaplanowana jest także kolejna blokada rowerowa. Chętni do protestów zbierają się na placu za Centrum Handlowym Plaza o 15.00 i ruszają (oboma pasami) Szosą Bydgoską od oczyszczalni za Castoramę – i tak w kółko.

Tradycyjnie już wieczorem zaplanowany jest także protest na starówce. Czarny Spacer z Czarnymi Parasolkami #6 wystartuje punkt o 18.00. Organizatorem jest Toruńska Brygada Feministyczna.

Tagged

6 thoughts on “Dziś protest studentów, strajk na rowerach przy Plazie i kolejny czarny spacer

 1. heh :). każdy kolejny dzień, to nowa dokładna rozpiska na “łamach” tej , postępowej ‘Gazety-przewodnika-informatora protestacyjnego’ dla blokujących ulice miasta.
  dalej ukazujcie swoją “szpetną twarz” szanowni redaktorzy

  1. Kobieto !!! Oddaj córkę czarnym pod opiekę NA CHWILĘ to zobaczysz co to znaczy piekło na ziemi – PEDOFILE !!!
   Czy może Ty wyszłaś spod tej sutanny przed chwilą ???
   KONIEC Z RZĄDAMI KLERU W NASZYM KRAJU – KONIEC Z WYŁUDZENIAMI I NADUŻYWANIEM WŁADZY PRZEZ PIS.!!!
   Wolność wyboru !@!@! KONIEC Z PROPAGANDĄ I PIS-owską INDOKTRYNACJĄ !!!

 2. ……Środowiska Kibiców piłkarskich – jak zawsze – po właściwej stronie Mocy, po stronie Tradycji, Wiary, wartości i Zasad oraz BRaterstwa !!! do tego Patriotyzm Kibiców , ale też zawziętość i nie dziwota, że…żadna nabuntowana swołocz już do Katedry nie wtargnie. W całej Polsce Kibice przepędzają lewactwo spod obejść kościołów i pomników, jak widac na YT, a
  środowiska MarSzu Niepodległości powołały
  Straż Narodową, oczywiście przy licznym udziale kibicowskim !

  1. I bardzo dobrze. Niezależnie od powodów – WON od świątyń, od wolności wyznawania wiary, z daleka od zabytków! Barbarzyńcy! Wandale! “Silne kobiety” – zapraszam na przodek w kopalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *