Dziś Światowy Dzień Turystyki. Prezydent Zaleski złożył życzenia

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

27 września to Światowy Dzień Turystyki. Ustanowiła go Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych, agenda ONZ-u. Datę wybrano na pamiątkę uchwalenia statutu tej organizacji. Życzenia do branży turystycznej skierował prezydent miasta Michał Zaleski.

W treści życzeń czytamy:

Panie i Panowie,
Przewodnicy, Organizatorzy Turystyki i Pracownicy Toruńskiej Branży Turystycznej!

Proszę o przyjęcie serdecznych życzeń z okazji Światowego Dnia Turystyki, obchodzonego każdego roku 27 września. Dla naszego miasta turystyka jest niezwykle istotną gałęzią gospodarki. To dzięki Państwa pracy i zaangażowaniu Toruń rozwija się turystycznie, zachęcając do odwiedzin tysiące gości z kraju i zagranicy.

Państwa zawodowa pasja potwierdza status grodu Kopernika jako jednego z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Siła tej rozpoznawalnej marki pozwala nam patrzeć z ufnością na dalszy rozwój toruńskiej turystyki, pomimo przeciwności losu związanych z epidemią, której dotkliwe skutki odczuliśmy chyba najbardziej w Państwa branży.

Życzę Państwu dalszej wytrwałości w pracy zawodowej oraz zachowania miłości do Torunia. To dzięki nim nasze Miasto jest doceniane i identyfikowane przez gości jako miejsce, do którego warto wracać i gdzie warto być.

Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w świecie oraz pokazanie jej wpływu na wartości polityczne, ekonomiczne, kulturowe i społeczne. Hasło tegorocznego Światowego Dnia Turystyki brzmi “Turystyka na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *