Dziś w mieście powietrze zanieczyszczone. Występuje ryzyko przekroczenia poziomu informowania

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że dziś w mieście istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10.

Oprócz Torunia ryzyko to występuje także w Bydgoszczy oraz Nakle nad Notecią i utrzymać ma się do północy. Przyczyną są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.

Zalecane środki ostrożności w takiej sytuacji to unikanie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, powstrzymanie się od zwiększania zanieczyszczenia powietrza (np. niepalenie w kominku) czy też niewietrzenie pomieszczeń.

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia np. uczucie bólu w klatce piersiowej, brak tchu, znużenie. U osób z przewlekłymi chorobami układu oddechowego może wystąpić przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, dyskomfort w klatce piersiowej, nasilenie się objawów ataków astmy. Podobne objawy mogą pojawić się również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu zwiększa się ryzyko infekcji dróg oddechowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *