Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak, gdzie i do której można głosować?

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś o godz. 7 rozpoczęły się w całej Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosować będzie można do godz. 21. Jak wybory będą wyglądać w naszym mieście?

Lokale wyborcze zostały otwarte o godz. 7. Głosować będzie można do godz. 21. Jak znaleźć swój lokal wyborczy? Informacje o siedzibach lokali wyborczych i obwodów głosowania można znaleźć w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej lub obwieszczeniu prezydenta Torunia, które jest dostępne na słupach ogłoszeniowych.

REKLAMA

Część mieszkańców Torunia będzie głosować w innych lokalach wyborczych niż podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych:

  1. Obwodowa komisja wyborcza nr 40 dotychczas miała swoją siedzibę w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przy ul. Mickiewicza 9 – lokal wyborczy na wniosek mieszkańców został urządzony w innym miejscu – w najbliższych wyborach mieszkańcy obwodu nr 40 mogą głosować w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Mickiewicza 10/16 (lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych).
  2. W ubiegłorocznych wyborach siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 74 znajdowała się w Toruńskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego sp. z o.o. przy ul. Watzenrodego 17 – obecnie będzie się mieścić w Przedszkolu Miejskim nr 18 przy ul. Grasera 3 (lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych).
  3. Diedziba obwodowej komisji wyborczej nr 76 dotychczas mieściła się w pomieszczeniach Poczty Polskiej sp. z o.o. przy ul. Polnej 15 – obecnie mieszkańcy obwodu nr 76 mogą głosować w Starostwie Powiatowym przy ul. Towarowej 4-6.
  4. Siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 95, która dotychczas znajdowała się w Przedszkolu Miejskim nr 10 przy ul. Rydygiera 12 – obecnie będzie się mieścić w IX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Rydygiera 12a.
  5. Obwodowa komisja wyborcza nr 104 dotychczas miała swoją siedzibę w Żłobku nr 2 przy ul. Piskorskiej 9 – w nadchodzących wyborach mieszkańcy obwodu nr 104 będą mogli głosować w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Dziewulskiego 2 (lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych).

Dziś będzie działać też specjalny telefon, pod którym pracownicy urzędu miasta będą udzielać informacji o siedzibach obwodów głosowania oraz przynależnych do nich ulicach i numerach domów – bezpłatna infolinia tel. 800 10 90 30 będzie czynna w godz. 7-21.

Osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie Torunia mogą skorzystać z bezpłatnego przewozu do lokalu wyborczego. Przewozy będą realizowane w godz. 7-21. Zamówienia należy kierować do przewoźnika – firmy GAMA Marek Samborski, tel. 505 472 652.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *