E-szkoła

Materiały partnera
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Od 16 marca 2020 r. uczniowie nie uczęszczają na zajęcia, zaś nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrektora szkoły i są w gotowości do wykonywania pracy. MEN zaleca umożliwienie dzieciom i młodzieży nauki zdalnej.

Toruńscy nauczyciele za pośrednictwem dostępnych kanałów komunikacji (przede wszystkim e-dziennika, strony internetowej i poczty e-mail) przygotowują uczniom materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy w domu. Część z nich proponuje materiały powtórkowe, część wprowadza nowe treści. Odbyły się już pierwsze sprawdziany online.

Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski uruchomił e-Szkołę. W tej chwili projekt skierowany jest do uczniów w najtrudniejszej sytuacji: tegorocznych ósmoklasistów i maturzystów. Na stronie https://edupolis.pl/ (a także www.kujawsko-pomorskie.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła) można uczestniczyć w lekcjach online (lub odtworzyć je później). Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Ósmoklasiści mogą skorzystać z lekcji języka polskiego, angielskiego, matematyki, zaś maturzyści także z fizyki, historii, chemii, biologii i WOS-u.

MEN rekomenduje też kanały pomocne w zdalnym nauczaniu (m.in. Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”, portal lektury.gov.pl). Ministerstwo uruchomiło również serwis www.gov.pl/zdalnelekcje, gdzie można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową.

Materiał Urzędu Miasta Toruń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *