Egzamin odbędzie się we wszystkich szkołach. Dlaczego przed niektórymi pojawili się policjanci?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

O godz. 9 ruszy egzamin gimnazjalny w toruńskich szkołach. Jak udało nam się ustalić, sprawdzian odbędzie się we wszystkich placówkach. Docierają do nas sygnały, że przed niektórymi szkołami stoją policjanci.

Toruński magistrat informuje, że o godz. 9 rozpoczną się egzaminy we wszystkich toruńskich szkołach z oddziałami gimnazjalnymi. Udało się skompletować komisje nadzorujące przebieg egzaminy we wszystkich placówkach. Dziś uczniowie sprawdzą swoją wiedzę humanistyczną.

O godz. 9 rozpocznie się egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie, a godz. 11 – z języka polskiego – informuje urząd miasta. – W czwartek 11 kwietnia drugi dzień egzaminów gimnazjalnych – tym razem z części matematycznej i przyrodniczej, a piątek z języka obcego – na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wyniki zostaną ogłoszone 14 czerwca.

Docierają do nas sygnały, że przed niektórymi szkołami stoją policjanci. Chodzi m.in. o Szkołę Podstawową nr 4 przy Żwirki i Wigury, SP nr 16 przy ul. Dziewulskiego, a także SP 24 przy ul. Ogrodowej oraz Gimnazjum i Liceum Akademickim. Patrol został też wysłany do SP nr 3 w Chełmży. Na razie ustalamy, dlaczego pod tymi placówkami stoją bądź też stali policjanci.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

3 thoughts on “Egzamin odbędzie się we wszystkich szkołach. Dlaczego przed niektórymi pojawili się policjanci?

  1. Nie, to nie było normalne patrolowanie. Nie ograniczyli się do patrolowania. Weszli na teren szkoły i przepytywali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *