Ekipa Fortu XV otwiera sezon i angażuje się w pomoc obywatelom Ukrainy

Box2 Wiadomości
Fot. Fort XV im. Henryka Dąbrowskiego

Już niedługo, bo w weekend 19-20 marca, udostępniona zostanie nowa, dłuższa trasa zwiedzania Fortu XV im. Henryka Dąbrowskiego w Toruniu. Wydarzenie zostanie zorganizowane pod szyldem solidarności z narodem ukraińskim, a cały zebrany w jego trakcie dochód będzie przekazany organizacjom, wspierającym uchodźców.

Wydarzenie pn.: Wspólnie pomagamy Ukrainie! połączone zostanie z otwarciem sezonu turystycznego 2022. Do zwiedzania udostępniona zostanie nowa, dłuższa trasa. W sobotę 19 marca i w niedzielę 20 marca o godz. 11:00 i 13:00 zorganizowane zostaną wejścia z przewodnikiem na zwiedzanie nowej, niebieskiej trasy – czas jej zwiedzania to 1,5 h. Natomiast o godz. 15:00 będzie można przejść się z przewodnikiem dotychczas dostępną trasą zieloną. Koszt biletów normalnych to 20 zł na trasie niebieskiej i 15 zł na trasie zielonej, a koszt biletów ulgowych to 15 zł na niebieskiej i 10 zł na zielonej.

W sobotę zorganizowane zostaną dodatkowe atrakcje: wykład Adama Kowalkowskiego w Muzeum Twierdzy Toruń, pokaz umundurowania pruskich żołnierzy w wykonaniu ekipy jednego z poznańskich fortów, a także pokaz działania działka rewolwerowego, które kiedyś znajdowało się na wyposażeniu fortu. Nie zabraknie ciepłych napojów i przekąsek.

Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany organizacjom, wspierającym uchodźców z Ukrainy na miejscu oraz na polsko-ukraińskich przejściach granicznych. Rezerwacja miejsc na wydarzenie nie jest wymagana, a za bilet można zapłacić on-line lub na miejscu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.