Emilewicz: o lockdownie dziś nie rozmawiamy

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

“O lockdownie dziś absolutnie nie rozmawiamy”, mówiła w piątek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że w przypadku ewentualnego nawrotu epidemii koronawirusa, najważniejsze będzie przywrócenie reżimów i przestrzeganie wytycznych.

Jak powiedziała minister Emilewicz w wywiadzie dla Polsat News, najważniejsze będzie przywrócenie pewnych reżimów i przestrzeganie wytycznych, opracowanych w zakresie dystansu, dezynfekcji i osłaniania ust.

O lockdownie dziś absolutnie nie rozmawiamy – zastrzegła Emilewicz, pytana o możliwe ograniczenia w przypadku nawrotu koronawirusa jesienią. – Jeżeli rozmawiamy o czymś, to o bardzo pilnym przestrzeganiu norm i reguł i, ewentualnie, poszerzonej zgodzie na informacje o nas samych w sytuacji, kiedy pojawia się przypadek COVID-19, abyśmy mieli szybkie informacje o tych, którzy kontaktowali się z osobą zainfekowaną.

Pytana o to, czy z powodu koronawirusa żaden Polak nie straci pracy wicepremier powiedziała, że chciałaby móc tak powiedzieć, ale to byłoby “nieodpowiedzialne”.

Na pewno mogę powiedzieć to, że dziś gospodarka polska jest we względnie dobrym stanie – dodała minister Emilewicz.

(PAP)

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *