Energa będzie nadal sponsorem toruńskiego tenisa stołowego

Sport Wiadomości
fot. Energa KTS Toruń

Dziewiąty rok z rzędu Energa będzie sponsorem tytularnym Klubu Tenisa Stołowego Toruń. Drużyna KTS Energa występuje w rozgrywkach Lotto Superligi.

Od wielu lat toruński tenis stołowy jest związany z pomorskim dostawcą energii elektrycznej. W początkowym okresie tenisiści mogli liczyć na wsparcie Zakładu Energetycznego Toruń. Z kolei sponsorem tytularnym Energa jest od 2012 roku. Obecnie jest to jedyny klub tej dyscypliny w Polsce, który ma zespoły na wszystkich szczeblach rozgrywek.

REKLAMA

Jednym z priorytetów działaczy oraz sztabu szkoleniowego Energi Manekina jest szkolenie młodych zawodniczek i zawodników. W ubiegłym sezonie w pierwszej drużynie okazję do debiutu w Lotto Superlidze otrzymał zaledwie 15-letni Dawid Michna.

Cieszymy się bardzo z przedłużenia umowy. Dziękujemy za zaufanie i wsparcie, które już od tylu lat otrzymujemy od firmy Energa – mówi Krzysztof Piotrowski, prezes Energi KTS Toruń. – Nasze sukcesy, zarówno zespołu występującego w Lotto Superlidze, jak również na niższych poziomach rozgrywek oraz indywidualne, w kategoriach seniorskich i młodzieżowych, nieodłącznie związane są z firmą Energa. W tak trudnych czasach jak pandemia, gdy wydatki na sport są ograniczane, doceniamy zaangażowanie pomorskiej grupy energetycznej. Pozwala nam to z optymizmem patrzeć przyszłość i, miejmy nadzieję, walczyć o jak najlepsze miejsca w nadchodzącym sezonie.

Zeszłoroczne rozgrywki Lotto Superligi toruńska drużyna zakończyła na 7 miejscu. W nadchodzącym sezonie w zespole Energi Manekina nadal będą występować: Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski oraz Damian Węderlich, a trenerem pozostanie Grzegorz Adamiak. Sezon 2021/2022 torunianie zainaugurują 3 września pojedynkiem w hali “Olimpijczyka” z 3S Polonią Bytom.

Tagged

1 thought on “Energa będzie nadal sponsorem toruńskiego tenisa stołowego

  1. To,
    że tacy: energia,
    ciągną się na waleta, na sportowcach-
    w tym wypadku toruńskich tenisistach stołowych,
    jest raczej smutne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *