Energa Camerimage coraz bliżej. Znamy wystawę towarzyszącą festiwalowi

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Patricia Piccinini. Jesteśmy! – taką nazwę będzie nosiła wystawa towarzysząca tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Energa Camerimage. Prace australijskiej artystki oglądać będzie można w Centrum Sztuki Współczesnej.

Patricia Piccinini to znana w świecie rzeźbiarka, profesorka Collage of Arts w Melbourne. Toruńska wystawa będzie pierwszą w Polsce, na której będzie można podziwiać jej prace. Co więcej, jedna z prac będzie miała wtedy swoją światową premierę. Artystka na swoim koncie ma m.in. nagrodę za całokształt osiągnięć artystycznych Melbourne Art Foundation’s for Visual Arts.

REKLAMA

Wystawa dostępna będzie od 29 października do 10 kwietnia. Jej organizatorem jest Fundacja Sztuki Świata, którą 15 lat temu założyli wspólnie David Lynch i Marek Żydowicz. Ten ostatni jest jedynym kuratorem wystawy i jednocześnie dyrektorem MFF Energa Camerimage. Patricia Piccinini. Jesteśmy! zabierze odwiedzających w podróż po twórczości artyski. W CSW udostępnione zostaną jej rzeźby, instalacje i prezentacje wideo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.