Energa Toruń potwierdza odejście zawodniczki z klubu

Box2 Sport Wiadomości
fot. Robert Berent / Energa Toruń

Pod koniec października 2020 roku Energa Toruń poinformowała, że najlepsza wówczas zawodniczka klubu wróci do USA z powodu ciężkiej sytuacji epidemicznej w Polsce. Wczoraj toruński klub potwierdził, że umowa została rozwiązana.

O wyjeździe Feyondy Fitzgerald z Polski pisaliśmy tutaj:

REKLAMA

Gdy Amerykanka opuszczała toruńską drużynę, miała ona bilans 0-5.

– Pod koniec minionego roku uznaliśmy jednak, że nie możemy do stycznia pozostawić drużyny bez zawodniczki na tak ważnej pozycji i konieczne jest znalezienie zastępstwa na pozycję rozgrywającej. Zważywszy na obowiązujące w Energa Basket Lidze Kobiet przepisy o ilości zawodniczek zza oceanu, wraz z agentem oraz samą zawodniczką, uznaliśmy, że najkorzystniejsze dla obu stron będzie rozwiązanie umowy i wydanie zgody na rozmowy z innymi klubami. Feyonda Fitzgerald nie jest już naszą zawodniczką, a klub pożegnał się z nią w przyjaznej atmosferze wzajemnego zrozumienia – czytamy na facebookowej stronie klubu.

Kibice jednak dopatrzyli się, że od ponad dwóch tygodni Amerykanka jest już w nowym klubie. Feyonda Fitzgerald dołączyła do izraelskiego Maccabi Haifa i w pierwszym meczu w nowej drużynie zdobyła 10 punktów, a do tego dołożyła 5 asyst, 3 zbiórki i 3 przechwyty. Jej nową koleżanką klubową jest Rachel Hollivay, która kiedyś miała zostać zawodniczką Energi Toruń.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *