Europejskie ściganie. Przed nami druga odsłona SEC 2019

Box2 Sport
Fot. Łukasz Piecyk

Przed nami druga odsłona SEC 2019. 27 lipca na toruńskiej Motoarenie o punkty do klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Europy powalczy szesnastu żużlowców.

To będzie sobota, która wszystkim toruńskim kibicom czarnego sportu powinna zrehabilitować miesięczną przerwę od zawodów na najwyższym poziomie. W grodzie Kopernika wystartują uczestnicy Speedway Euro Championship – jednego z najbardziej prestiżowych cyklów w sporcie żużlowym. Tegoroczna rywalizacja została podzielona na cztery części. Pierwsza z nich, w niemieckim Güstrow, odbyła się 13 lipca. Teraz przyszedł czas na zmagania na Motoarenie, a następnie zawodnicy będą ścigać się w Vojens (10 sierpnia) oraz w Chorzowie (28 września).

REKLAMA

Inauguracja SEC 2019 najlepiej poszła Rosjaninowi Grigorijowi Łagucie i to właśnie on, na ten moment, jest najbliżej zdobycia tytułu Indywidualnego Mistrza Europy, chociaż już zawody na Motoarenie mogą to zmienić. Drugą pozycję w klasyfikacji zajmuje niespełna 21-letni Bartosz Smektała, a trzeci jest Duńczyk Leon Madsen. Wymieniona trójka będzie faworytem rywalizacji na Motoarenie, jednak warto też pamiętać o innych zawodnikach, którzy świetnie czują się na toruńskim owalu i na pewno podejmą rękawicę w walce o najwyższe laury – wychowankach KS Toruń Adrianie Miedzińskim i Pawle Przedpełskim czy jeżdżącym w przeszłości dla lokalnej drużyny Michaelu Jepsenie Jensenie.

Bilety na wydarzenie można nabyć przy pomocy strony internetowej ebilet.pl. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *