Ewakuacja 2 tys. osób z UMK. Przyszedł mail z informacją o podłożonej bombie

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

“Pisaliśmy egzamin i nagle kazali nam opuścić budynek wydziału prawa i administracji UMK” – napisał do nas Adam, student UMK. Według pierwszych informacji chodzi o podłożenie na terenie UMK bomby. Ewakuowanych jest około 2 tys. osób.

Od toruńskiej policji dowiedzieliśmy się, że do UMK dotarł mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Uniwersytet zdecydował się ogłosił ewakuację. Objęła ona ok. 2 tys. osób.

Na UMK trwa obecnie sesja egzaminacyjna. Osoby, które je pisały dzisiaj, musiały opuścić budynki UMK. Egzaminy będą unieważnione.

Na miejscu jest policja. Trwa sprawdzanie uniwersyteckich budynków.

– W trakcie egzaminu do sali wbiegł pracownik wydziału i nakazał natychmiastowe opuszczenie sali – relacjonuje Martyna, studentka UMK. – Wyszliśmy na dwór w tym, co mieliśmy na sobie. Według informacji, które otrzymaliśmy, nasze egzaminy zostały unieważnione. Czekamy na informację, co dalej.

UMK wydał komunikat w sprawie.

“W związku z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rektor zarządza natychmiastową doraźną ewakuację budynków dydaktycznych w kampusie toruńskim. Ewakuacja obowiązuje do odwołania. O wznowieniu pracy oraz zajęć dydaktycznych będą informować władze wydziałów” – informuje Justyna Morzy, kanclerz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

fot. nadesłane
fot. nadesłane
fot. nadesłane
fot. nadesłane
fot. nadesłane

Tagged

5 thoughts on “Ewakuacja 2 tys. osób z UMK. Przyszedł mail z informacją o podłożonej bombie

  1. No to jak przyszedł mail, to teraz zobaczymy ile czasu zajmie wykrycie cwaniaczka. Pewnie jakiś biedak miał pod górkę do szkoły i po 4 piwkach posłuchał kumpla, który mu podpowiedział, że tak można przesunąć sesję. A jak dobrze pójdzie, to może nawet egzamin odwołają i każdemu zaliczą? Na szczęście takie dekle zostawiają mnóstwo śladów i często da radę to wykryć. Po IP z akademika, po logach, po danych z maila… po śmietniku, jaki zostawia się w mediach społecznościowych. UCI – DO BOJU! znajdźcie przyjemniaczka 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *