Fabryka Cukiernicza Kopernik wspiera Ukrainę. “To właściwy czas, aby zrobić coś dobrego”

Box2 Wiadomości
Fot. UMT

Kupując Toruńskie Pierniki w majówkę można wesprzeć Ukrainę. Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A. postanowiła część dochodów ze sprzedaży w dniach 1-3 maja przekazać Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc obywatelom kraju, ogarniętego wojną.

To kolejny przykład bezinteresownej pomocy dla Ukraińców w grodzie Kopernika. Tym razem wsparcie zaoferowała Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A. Część dochodu ze sprzedaży w dniach 1-3 maja wyrobów cukierniczych zostanie przekazana na rzecz PAH, aby wesprzeć walczącą Ukrainę. Istotne, że akcja dotyczy tylko zakupów w sklepach fabrycznych firmy Kopernik – ich listę można znaleźć tutaj (lista sklepów firmowych w Toruniu).

– Podczas długiego weekendu Toruń odwiedza wielu turystów. Uznaliśmy, że jest to właściwy czas, aby wspólnie zrobić coś dobrego. Będąc w naszym mieście nie sposób nie spróbować jedynych prawdziwych Toruńskich Pierników – teraz to także okazja na wsparcie tych najbardziej potrzebujących – podkreśla Karolina Ziółkowska-Wachowiak, prezes zarządu Fabryki Cukierniczej Kopernik S.A.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy rodzaj wsparcia, oferowanego Ukrainie przez fabrykę Kopernik. Do tej pory przekazywała ona swoje produkty na zbiórki żywności organizowane przez Toruński Sztab Pomocy Ukrainie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu. Wstrzymała także sprzedaż swoich produktów do Rosji.

Tagged

3 thoughts on “Fabryka Cukiernicza Kopernik wspiera Ukrainę. “To właściwy czas, aby zrobić coś dobrego”

 1. kolejni Konformiści…. dopasowywali się do Covida
  teraz dopasowują się do telewizyjnej Ukrainiady

 2. Skandaliczna działalność fabryki Kopernik!
  Tylko i wyłącznie dla celów komercyjnych- dla zysku.
  To sposób, by wykorzystać wojnę w Ukrainie dla dodatkowego zysku i zrekompensowania w ten sposób strat z rynku rosyjskiego.
  Okropne…

 3. Oczywiście można krytykować, hejtować od góry do dołu… A można też najzwyczajniej przyłączyć się do akcji.
  I tak kupuję pierniki i tak, przynajmniej wiem w jakie dni zrobić zakupy.

  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.