Fatalny stan powietrza w Toruniu. Czy u Was też jest taki fetor?

Box2 Wiadomości
fot. screen z aplikacji Kanarek/Pixabay.com

Lepiej nie wychodźcie dzisiejszego wieczora na zewnątrz. Z godziny na godzinę pogarsza się jakość powietrza. – Choć mam zamknięte okna, czuję w domu gryzący smród – narzeka nasz Czytelnik z Jakubskiego. Nie lepiej jest na Rubinkowie, gdzie także czuć spalenizną.

“Zły” – taki stan powietrza w czwartkowy wieczór wskazuje kilka stacji pomiarowych. O godz. 21 na stacji w pobliżu komisariatu policji przy ul. Dziewulskiego o 280 proc. została przekroczona norma dla pyłu zawieszonego PM2,5 i o 261 proc. Nie lepsze wyniki wskazują stacje na ul. Przy Kaszowniku (norma PM10 przekroczone o 192 proc.) i Wałach gen. Sikorskiego (norma PM10 przekroczona o 190 proc.).

O godz. 22 na Rubinkowie było jeszcze gorzej. Norma dla pyłu zawieszonego PM2,5 była przekroczona o 342 proc.

– Choć mam zamknięte okna, czuję w domu gryzący smród – narzeka nasz Czytelnik z Jakubskiego Przedmieścia. – Powietrze na zewnątrz praktycznie stoi. Trujemy się nawzajem. To straszne.

Niestety, w miejskiej aplikacji EkoToruń nie działa mapa z wynikami pomiarów z stacji zamontowanych przez miasto w różnych punktach miasta. Możemy się posiłkować mapą znajdującą się w miejskim serwisie internetowym lub serwisie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Jej obsługa jednak nie należy do wygodnych. Stan powietrza w Toruniu możemy także śledzić za pomocą aplikacji Kanarek, Airly lub Blisko.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *