Ferie na półmetku! Przed nami kolejny tydzień zimowego szaleństwa

Box2
Fot. UM Toruń

Pierwszy tydzień ferii za nami. Ci, którzy zimowego wypoczynku nie spędzają w górach, nie mają powodów do nudy. Lodowiska, baseny czy miejskie instytucje kultury w najbliższych dniach kusić będą atrakcjami i promocjami!

We wtorek (22.01) między godz. 13.00 a 17.35 za darmo będzie można się poślizgać na lodowisku Tor-Tor. Zabawę na lodzie, przy dźwiękach muzyki, prowadzić będzie konferansjer. Coś dla siebie znajdą również osoby chcące nauczyć się jazdy na łyżwach. Miłośnicy zimowego szaleństwa Tor-Tor odwiedzać mogą także w pozostałe dni tygodnia. Wstęp jest biletowany.

Od poniedziałku do niedzieli czynne są również lodowiska na Rynku Nowomiejskim i Przy Skarpie. Bezpłatny wstęp dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym odbywać się będzie między godz. 10.00 a 15.00. Warunkiem bezpłatnego korzystania z obiektów jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej.

Za oknem mróz, a ty marzysz o wypoczynku nad wodą? Swoją ofertę do najmłodszych kieruje także Mini Aquapark przy ul. Hallera. Od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-15.00 można skorzystać z wejść promocyjnych (bilet ulgowy 7 zł).

Jeszcze przez tydzień w hali sportowej „Olimpijczyk” przy ul. Słowackiego organizowane będą otwarte treningi dla dzieci z trenerami i zawodnikami klubów sportowych: Ring Wolny, TKG Olimpijczyk, MKS Pomorzanin. Zajęcia zaplanowane zostały od godz. 10.00 do 15.00.

Na miłośników piłki nożnej i sportów drużynowych czekają toruńskie Orliki. W dni powszednie czynne będą między godz. 13.00 a 18.00, w weekendy zaś otwarte są zgodnie z harmonogramem.

Co dla dzieci i młodzieży przygotowała Arena Toruń?

  • Treningi dla dzieci i młodzieży w tenisa stołowego, ul. Międzymurze 2 Treningi od poniedziałku do piątku godz. 15:00-16:00. Organizator: Energa KTS Toruń
  • Treningi dla dzieci – „Lekkoatletyka dla każdego”, Arena Toruń, Szczegóły dotyczące treningów: www.facebook.com/lekkoatletykadlakazdegotoru
  • Trening na ergometrach, Przystań Toruń, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 1; 23 stycznia (środa) godz. 10:00-12:00

Podczas ferii zimowych dzieci i młodzież mogą wziąć udział w „Wielkim kibicowaniu”. Darmowe bilety czekają! Ich liczba jest jednak ograniczona – decyduje termin zgłoszenia.

Terminarz:

  • JKH Jastrzębie 22 stycznia 2019 

Z biletu darmowego może skorzystać dziecko wraz z opiekunem oraz młodzież. Zgłoszenia poprzez e-mail z tematem „Wielkie Kibicowanie”: wsit.umt@gmail.com

  • Podhale NTG 27 stycznia 2019

Z biletu darmowego może skorzystać dziecko wraz z opiekunem oraz młodzież. Zgłoszenia poprzez e-mail z tematem „Wielkie Kibicowanie”: wsit.umt@gmail.com

  • 26 stycznia 2019 godz. 18:00 (ewentualna zmiana terminu na 27 stycznia) – Energa Toruń – CCC Polkowice, Hala Zespołu Szkół Spożywczych i VIII LO, ul. Grunwaldzka 33/35

Z biletu darmowego może skorzystać dziecko wraz z opiekunem oraz młodzież. Zgłoszenia poprzez e-mail z tematem „Wielkie Kibicowanie”: wsit.umt@gmail.com.

W sobotę 26 stycznia, w Arenie Toruń, odbędzie się także Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny U16 Pamięci Ireny Szewińskiej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Oprócz wydarzeń sportowych, dla młodzieży z Torunia wiele atrakcji przygotowały instytucje kultury.

W drugim tygodniu ferii do siebie zaprasza także Dwór Artusa. Od poniedziałku (21.01) rusza II edycja Akademii Magii. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Udział jest biletowany (15 zł).

– W ferie przeniesiemy się do świata Harrego Pottera, pełnego kreatywności i tajemnej wiedzy – zachęcają organizatorzy zajęć. – Będzie magicznie!

A czego mogą spodziewać się młodzi czarodzieje?

– Naszą zabawę każdego dnia, wzorem najsłynniejszej Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, rozpoczniemy od ceremonii przydziału – czytamy w ofercie Dworu Artusa. – Tiara sprawdzi, do którego z domów najbardziej pasujecie. Czy to będzie Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, a może Hufflepuff?

Co jeszcze nas czeka w tracie Akademii Magii? Każdy dzień to nietypowa lekcja magii. Mali czarodzieje wezmą udział w tworzeniu różdżki, grze w Quidditcha, czy zagłębią się w świat czarodziejskich bajek.

Szczegółowe informacje o feriach w Dworze Artusa dostępne są na stronie www.artus.torun.pl

Ferie organizowane są także w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. Udział w zajęciach mogą wziąć dzieci i młodzież (w wieku od 7 do 19 l.). Zapisy pod nr tel. (56) 622 14 77 oraz w portierni MDK.

Od 22 do 25 stycznia, w godz. 11.00-13.15 trwać będą ferie w Plasterii. Warsztaty prowadzi Agata Durka. Ich koszt to 5 zł / 1 zajęcia.

Muzycy i osoby chcące spróbować swoich sił przed mikrofonem, z pewnością dobrze będą się bawić w trakcie Karaoke, organizowanym 22 stycznia o godz. 15.00, wspólnie z Klubem Miłośników Japonii Dekiru. Atrakcja przygotowana została dla młodzieży od 14 roku życia.

W poniedziałek i wtorek (21-22.01) o godz. 16.30 rozpoczną się warsztaty tańca towarzyskiego dla młodzieży od lat 15., a 24 stycznia warsztaty umiejętności społecznych z Pracownią Artystyczną DROGA. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak reagować na własne emocje, jak komunikować się z innymi oraz jak współpracować w grupie.

Także we wtorek (22.01) o godz. 17.00 młodzież bliżej przyjrzy się portretowi Wojciecha Młynarskiego i jego najpiękniejszym piosenkom. W ramach zajęć zaprezentowany zostanie także film dokumentalny o artyście, współtworzony z aktorką Anną Kaźmierowską-Golc, dawną uczestniczką Studia P.

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski życzy dobrej zabawy!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.