Ferie spędź aktywnie! Zobacz, jakie atrakcje czekają na ciebie w Toruniu [Program]

Box2
Od poniedziałku w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczynają się ferie. (fot. Urząd Miasta Torunia)

Lodowiska, baseny, orliki bezpłatnie lub w cenach ulgowych, a także kibicowanie podczas meczów toruńskich drużyn – to tylko część z bogatej zimowej oferty dla dzieci i młodzieży podczas rozpoczynających się ferii. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy sztuki i książek o Harrym Potterze.

W ferie najmłodszych mieszkańców miasta zapraszają do siebie miejskie lodowiska. W najbliższą niedzielę (13.01) na tafli na Rynku Staromiejskim odbędzie impreza z udziałem klubów sportowych i gościem specjalnym – zawodnikiem Red Bull Crashed Ice – Łukaszem Korzestańskim. Zabawa trwać będzie od godz. 13.00 do 16.00. Wstęp jest darmowy.

Za darmo poślizgać się będzie można także we wtorki (15.01 i 22.01, między godz. 13 a 17.35) na lodowisku Tor-Tor. Na najmłodszych czeka bezpłatna nauka jazdy na łyżwach. Wydarzenie prowadzone będzie przez konferansjera, przy dźwiękach muzyki. Wypożyczenie łyżew to koszt 5 zł. Wstęp jest darmowy.

Na łyżwy wyjść będzie można także w dni powszednie i weekendy. Na Rynku Nowomiejskim i Przy Skarpie lodowiska czynne będą od poniedziałku do niedzieli, od godz. 10.00 do 21.00. W godz. 10:00-15:00 wstęp bezpłatny dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzieży szkolnej za okazaniem legitymacji.

Od poniedziałku do niedzieli, w godz. 13:00-13:50, 14:15-15:05, 15:30-16:20, 16:45-17:35 otwarte będzie także lodowisko Tor-Tor. Wstęp to koszt 8 zł (bilet ulgowy).

Lubisz pływać, biegać, grać w piłkę lub się wspinać? W Toruniu na pewno nie będziesz się nudzić!

W trakcie zimowej przerwy międzysemestralnej młodzież skorzystać może z oferty Mini Aquaparku przy ul. Hallera. W dni powszednie, od godz. 10.00 do 15.00 obowiązywać będą ceny promocyjne ( bilet ulgowy 7 zł/godz.). Coś dla siebie znajdą tu także osoby nie potrafiące pływać.

W Mini Aquaparku przy ul. Hallera zorganizowany zostanie 10-dniowy, darmowy kurs pływania! Skorzystać z niego może 50 dzieci. Zostaną one podzielone na 4 grupy wiekowe.

Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku, między 14 a 25 stycznia, co godzinę od 9.00 do 12.00. Zapisów dokonywać można w recepcji Mini Aquaparku lub telefonicznie 56 651 38 56. Wstęp bezpłatny.

W dni powszednie od 14 do 25 stycznia w hali sportowej „Olimpijczyk” przy ul. Słowackiego organizowane będą otwarte treningi dla dzieci z trenerami i zawodnikami klubów sportowych: Ring Wolny, TKG Olimpijczyk, MKS Pomorzanin. Zajęcia zaplanowane zostały od godz. 10.00 do 15.00.

Na miłośników piłki nożnej i sportów drużynowych czekają toruńskie Orliki. W dni powszednie czynne będą między godz. 13.00 a 18.00, w weekendy zaś otwarte są zgodnie z harmonogramem.

Co dla dzieci i młodzieży przygotowała Arena Toruń?

  • Bezpłatne zajęcia z lekkoatletyki oraz wspinaczki sportowej z instruktorem – 17.01, godz. 12.00-14.00
  • Treningi dla dzieci i młodzieży w tenisa stołowego, ul. Międzymurze 2 Treningi od poniedziałku do piątku godz. 15:00-16:00. Organizator: Energa KTS Toruń
  • Trening na ergometrach, Przystań Toruń, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 1; 16 i 23 stycznia (środa) godz. 10:00-12:00
  • Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Atrium Copernicus – 12 stycznia 2019 godz. 9:00-19:00

Podczas ferii zimowych dzieci i młodzież mogą wziąć udział w “Wielkim kibicowaniu”. Darmowe bilety czekają! Ich liczba jest jednak ograniczona – decyduje termin zgłoszenia.

Terminarz:

  • 20 stycznia 2019 godz. 19:00 – Polski Cukier Toruń – Trefl Sopot, Arena Toruń ul. Bema 73-89

Z biletu darmowego może skorzystać dziecko wraz z opiekunem oraz młodzież. Zgłoszenia poprzez e-mail z tematem „Wielkie Kibicowanie”: i.wisniewska@twarde.pl

KH Energa Toruń, Lodowisko TOR-TOR, ul. Bema 23/29

  • MH Automatyka 14 stycznia 2019 

Z biletu darmowego może skorzystać dziecko wraz z opiekunem oraz młodzież. Zgłoszenia poprzez e-mail z tematem „Wielkie Kibicowanie”: wsit.umt@gmail.com

  • Orlik Opole 18 stycznia 2019 

Z biletu darmowego może skorzystać dziecko wraz z opiekunem oraz młodzież. Zgłoszenia poprzez e-mail z tematem „Wielkie Kibicowanie”: wsit.umt@gmail.com

  • JKH Jastrzębie 22 stycznia 2019 

Z biletu darmowego może skorzystać dziecko wraz z opiekunem oraz młodzież. Zgłoszenia poprzez e-mail z tematem „Wielkie Kibicowanie”: wsit.umt@gmail.com

  • Podhale NTG 27 stycznia 2019

Z biletu darmowego może skorzystać dziecko wraz z opiekunem oraz młodzież. Zgłoszenia poprzez e-mail z tematem „Wielkie Kibicowanie”: wsit.umt@gmail.com

  • 26 stycznia 2019 godz. 18:00 (ewentualna zmiana terminu na 27 stycznia) – Energa Toruń – CCC Polkowice, Hala Zespołu Szkół Spożywczych i VIII LO, ul. Grunwaldzka 33/35

Z biletu darmowego może skorzystać dziecko wraz z opiekunem oraz młodzież. Zgłoszenia poprzez e-mail z tematem „Wielkie Kibicowanie”: wsit.umt@gmail.com

W sobotę 26 stycznia, w Arenie Toruń, odbędzie się także Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny U16 Pamięci Ireny Szewińskiej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Oprócz wydarzeń sportowych, dla młodzieży z Torunia wiele atrakcji przygotowały instytucje kultury.

Dwór Artusa od poniedziałku (14.01) zamieni się w Akademię Magii. W ferie przeniesiemy się do świata Harrego Pottera, pełnego kreatywności i tajemnej wiedzy. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Udział jest biletowany (15 zł).

A czego mogą spodziewać się młodzi czarodzieje?

– Naszą zabawę każdego dnia, wzorem najsłynniejszej Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, rozpoczniemy od ceremonii przydziału – zapowiadają organizatorzy. – Tiara sprawdzi, do którego z domów najbardziej pasujecie. Czy to będzie Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, a może Hufflepuff?

Co jeszcze nas czeka w tracie Akademii Magii? Każdy dzień to nietypowa lekcja magii. Mali czarodzieje wezmą udział w lekcji zielarstwa czy opieki nad magicznymi stworzeniami. Zbudują własny zamek Hogwart, a nawet zagrają w Quidditcha.

Szczegółowe informacje o feriach w Dworze Artusa dostępne są na stronie www.artus.torun.pl

Z kolei Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” zaprasza młodzież na warsztaty projektowania nadruków na koszulki oraz przygotowania lalek jawajskich. „Zagrają” one w podsumowującym warsztaty spektaklu teatru cieni

Warsztaty “Te rzeczy” i “Teatr Botanicus” odbędywać się będą w dniach 14–15 i 17–19 stycznia. Szczegółowe informacje: http://csw.torun.pl/csw/ferie-w-csw-2-27555/

W Miejskim Domu Kultury w Toruniu na dzieci i młodzież czekają zajęcia plastyczne, muzyczne i teatralne. Coś dla siebie znajdą też tu miłośnicy modelarstwa i tańca! Szczegóły: www.mdktorun.pl/.

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski życzy dobrej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *