Ferie w Młynie Wiedzy

Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Filmowo, teatralnie, a może walcząc ze smokiem?

30 stycznia w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędzie się maraton filmowy “Dlaczego lubimy się bać?”. Centrum nauki zaprasza na pokaz filmów „Kobieta w czerni” i „Kobieta w czerni 2: Anioł śmierci”, poprzedzony krótką prelekcją i dyskusją na temat zainteresowania filmami grozy i strachem.

28 stycznia i 4 lutego odbędą się warsztaty teatralne “Odważ się buntować!”. Poprowadzą je aktorzy z Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Tematem przewodnim zajęć będzie odwaga. W trakcie warsztatów uczestnicy będą pracowali za pomocą dramy, improwizacji i technik choreograficznych, aby rozwijać kreatywne myślenie i ciekawość świata. Zajęcia poprowadzą Tomasz Mycan oraz Katarzyna Peplińska-Pietrza.

28 stycznia rozpoczną się czterodniowe zajęcia “Stwórz własną grę RPG”. Dodatkowo będzie można zaprojektowania figurki do gry. Warsztat jest dedykowany dla początkujących i średnio-zaawansowanych graczy (od 13. roku życia).

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza również do udziału w zajęciach odbywających się w głównej siedzibie instytucji. We wtorki będzie można dowiedzieć się jak rozpoznać ptaki po sylwetce czy śpiewie. W środę będą odbywały się zajęcia poświęcone historii fotografii. Czwartki będą poświęcone historii animacji.. W piątki uczestnicy dowiedzą się “jak ogarnąć rok, nie gonić go co krok”. W sobotę podczas zajęć poświęconych statkom kosmicznym będzie można dowiedzieć się m.in. jakie trudności muszą przezwyciężyć naukowcy planujący misje na inne planety. Uczestnicy zaprojektują i wykonają własny model statku kosmicznego. W niedziele będzie można zaprosić pszczoły do ogrodu. Poza praktyczną wiedzą dotyczącą pszczół, będzie można własnoręcznie wykonać mini hotel, który wiosną zachęci je do zamieszkania w ogrodzie lub balkonie.

Będzie można zwiedzać także interaktywne ekspozycje, w tym jedyną w Polsce o dojrzewaniu – „Ścieżki dorastania”. 23 stycznia centrum nauki udostępni wystawę czasową „Przytul Polskę”, na której będzie można (z przymrużeniem oka i humorem) porozmawiać o współczesnej Polsce i Polsce naszych marzeń.

Pełna oferta (w tym godziny otwarcia) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest dostępna na stronie: mlynwiedzy.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *