Ferie w mundurze. WOT z myślą o uczniach i studentach

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej realizuje projekt “Ferie w mundurze”. Wszyscy chętni, aby wstąpić w szeregi terytorialsów mogą odbyć szkolenie podstawowe w czasie ferii zimowych. Bez straty dla zajęć w szkole lub na uczelni.

Międzysemestralna przerwa od nauki na przełomie stycznia i lutego to świetny czas, aby spełnić swoje marzenie i wstąpić w szeregi 8K-PBOT. Wojska Obrony Terytorialnej zorganizowały dodatkową, specjalną edycję szkolenia podstawowego. Rozpocznie się w najbliższy piątek, 24 stycznia i potrwa 16 dni. Dzięki takiemu rozwiązaniu, chętni do służby nie będą musieli rezygnować ze swoich obowiązków szkolnych. Będą mogli wykorzystać przerwę na ferie.

W szkoleniu podstawowym w województwie kujawsko-pomorskim będzie uczestniczyło 140 ochotników. Swoje “ferie w mundurze” zakończoną oni 8 lutego, uroczystą przysięgą w Inowrocławiu. To jednak nie koniec ich przygotowań do służby w WOT. Kolejnym etapem będzie szkolenie specjalistycznie w drugim roku oraz szkolenie zgrywające w trzecim roku. W trakcie roku żołnierze dodatkowo biorą udział w szkoleniach rotacyjnych, które trwają minimum dwa dni w miesiącu.

Co należy zrobić, aby wstąpić do WOT? Zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień lub złożyć elektroniczny wniosek przez platformę e-PUAP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *