Filip Wolak otworzył w Toruniu swoją wystawę

Box2 Kultura
Filip Wolak "The Road Ends". Fot. Galeria Sztuki Wozownia

W Galerii Sztuki Wozownia od stycznia podziwiać możemy trzy nowe wystawy artystów związanych z Toruniem. Wśród nich są prace Filipa Wolaka, laureata „Katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd. Wystawę można oglądać do 17 lutego.

Wystawa poświęcona twórczości Filipa Wolaka zatytułowana została „Przed zimą”. Wernisaż odbył się wczoraj (11.01).

REKLAMA

– Toruń sztuką stoi można śmiało powiedzieć w tym miejscu, wśród takich artystów – mówił prezydent Michał Zaleski podczas oficjalnego otwarcia trzech wystaw. – Panie Filipie mam nadzieję, że nawet mieszkając już 18 lat w Nowym Jorku nie zapomina Pan o swoim Toruniu.

Filip Wolak jest laureatem „Katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd. Artysta od kilkunastu lat mieszka za granicą, jednak z Toruniem, swoim miastem rodzinnym, czuje się bardzo związany.

– To nie jest moja pierwsza wystawa, ale chyba ta jest najważniejsza. Bo otwieram ją wśród ludzi, których kocham, a jednak ilość ludzi, których kocham jest właśnie w tym mieście największa – tłumaczył artysta podczas wernisażu.

Wielbiciele twórczości Filipa Wolaka już dziś będą mogli porozmawiać z artystą. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.00 w Galerii Sztuki Wozownia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *