Film toruńskiego dokumentalisty na międzynarodowym festiwalu

Box2 Kultura Wiadomości
Ryszard Kruk i bohater filmu Zbigniew Jaskólski. Fot. Urząd Miasta Torunia

Film “Czarne Błoto” toruńskiego reżysera Ryszarda Kruka będzie reprezentował Polskę na Salt Film Nights – międzynarodowym przeglądzie filmów ekologicznych. Film do tej pory pojawił się już m.in na Berlinale – Berlin International Film Festival, zdobywając uznanie krytyki.

Torunianin Ryszard Kruk to reżyser, scenarzysta, autor zdjęć, producent filmowy i nauczyciel akademicki UMK. Jego najbardziej znanymi dokumentami są obsypany nagrodami “Taksówkarz” oraz “Republika. Narodziny Legendy”. Film “Czarne Błoto” opowiada o małżeństwie państwa Jaskólskich, którzy kilkadziesiąt lat temu postanowili zamieszkać poza miastem i zająć się hodowlą kóz. Bohater filmu, Zbigniew Jaskólski, choruje na chorobę afektywną dwubiegunową. Obraz Ryszarda Kruka to m.in. opowieść o tym, jak bohater filmu odkrywa rolę kontaktu ze zwierzętami i naturą w tonowaniu choroby.

REKLAMA

Film zdobył uznanie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej i zostanie zaprezentowany na Salt Film Nights – międzynarodowym przeglądzie filmów ekologicznych w Oslo 13-16 września 2021 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *