Finały wioślarskiej rywalizacji w Tokio z toruńskimi olimpijczykami

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś w nocy odbyły się finały w konkurencjach wioślarskich, w których brali udział zawodnicy związani z Toruniem. Rywalizowali oni w dwójce podwójnej mężczyzn oraz czwórce podwójnej kobiet i czwórce bez sternika mężczyzn.

O medal walczyła ekipa w dwójce podwójnej mężczyzn w składzie Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Nie zdołali oni jednak wejść na podium, zakończyli rywalizację na ostatnim, 6 miejscu z czasem 6:09.17. Wygrali Francuzi, za nimi uplasowali się reprezentanci Holandii i Chin.

REKLAMA

W finale B, decydującym o ustawieniu w klasyfikacji generalnej od 7 miejsca w dół, wystąpiła czwórka bez sternika mężczyzn z torunianami Mikołajem Burdą i Michałem Szpakowskim w składzie. Uzupełnili go Mateusz Wilangowski i Marcin Brzeziński. Polska osada od początku prowadziła w tym wyścigu na dystansie 2000 metrów, do metry rywale nie zdołali jej wyprzedzić. Zawodnicy osiągnęli czas 5:57.17 i uplasowali się na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej igrzysk w tej konkurencji.

Wiadomością dnia jest zdobycie przez Polki w czwórce podwójnej srebrnego medalu, wśród nich była torunianka Katarzyna Zillmann. Ukończyły one swój wyścig z czasem 6:11.36, ulegając tylko Chinkom.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.