Firma z Torunia kupiła szpital polowy dla Charkowa

Box2 Wiadomości
transport szpitala polowego do charkowa
Przygotowywania szpitala do transportu/fot. Artur Wiśniewski.

Od ataku Rosji na Ukrainę minęły już ponad 2 miesiące. W tym czasie zorganizowanych zostało wiele akcji pomocowych, mających na celu wsparcie Ukraińców w obliczu rosyjskiej agresji. W pomoc angażują się także wielkie firmy, również te z Torunia. Jeden z największych lokalnych pracodawców, Nova Trading, poinformował o zakupie szpitala polowego, który trafi na Ukrainę.

Nova Trading to jeden z wiodących w Europie dystrybutorów stali nierdzewnej i aluminium. Na rynku działa już od ponad trzech dekad. Firma poinformowała właśnie o zakupie szpitala polowego, który trafi do ukraińskiego Charkowa.

– Widząc ogrom potrzeb walczących o wolność Ukraińców, zarząd Nova Trading podął decyzję o zakupie szpitala polowego dla Charkowa. W kontakcie z władzami tego miasta, uściśleniu informacji na temat ich potrzeb, a następnie w transporcie sprzętu na Ukrainę i przekazaniu go miejscowym władzom, pomogła Nova Trading polsko-ukraińska firma PRODEKO-EŁK. Nova Trading współpracuje z PRODEKO-EŁK od wielu lat w zakresie dostaw stali nierdzewnej niezbędnej do produkcji realizowanej przez tę spółkę – przekazuje Nova Trading.

Szpital wraz z pełnym wyposażeniem toruńska firma kupiła od Alvo Medical, polskiego producenta m.in. modułowej infrastruktury higienicznej, a także urządzeń medycznych dla bloków operacyjnych i oddziałów szpitalnych. Obiekt składa się z kontenera sanitarnego oraz czterech namiotów o łącznej powierzchni 230 m². W środku znajduje się przestrzeń dla sali operacyjnej i sale dla pacjentów, mogące pomieścić łącznie 28 łóżek.

Na wyposażeniu szpitala znajdują się m.in. stół operacyjny, łóżka szpitalne, wózki medyczne, wózki zabiegowe, myjnie chirurgiczne, stojaki na kroplówki, stoliki, krzesła, szafy, biurka czy lampy.

– Dodatkowo Nova Trading zakupiła zapas materiałów opatrunkowych na co najmniej miesiąc działania szpitala przy założeniu pełnego jego obłożenia. Szpital może zatem zacząć przyjmowanie pacjentów od razu po skończeniu jego montażu – dodaje firma.

W przekazaniu szpitala stronie ukraińskiej pomogli przedstawiciele Caritas Polska, którzy wsparli Nova Trading w załatwieniu formalności.

Przygotowywania szpitala do transportu/fot. Artur Wiśniewski.

szpital polowy dla charkowa od nova trading

Zdjęcie poglądowe szpitala polowego/fot. Alvo Medical.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.