Fitnesski nie zwalniają tempa. Kolejny dobry występ toruńskich kolarek

Box2 Sport Wiadomości
Kolarki TTK Pacific podczas Pucharu Polski

W ostatni weekend w Gostyniu rozegrano wyścigi w ramach Pucharu Polski na szosie. Zawodniczki TKK Pacific uplasowały się w czołówce.

Pierwszy dzień rywalizacji to jazda indywidualna na czas. Pierwsze cztery miejsca zajęły kolarki TKK Pacfic. W elicie kobiet na dystansie 15 km wyścig wygrała Karolina Karasiewicz, na drugiej pozycji uplasowała się Patrycja Lorkowska, podium dopełniła Dorota Przęzak, a czwarte miejsce zajęła Paulina Pastuszek. W wyścigu jazdy indywidualnej bardzo dobrze spisała się również Nataliia Safroniuk (Ukraina), która wywalczyła 5. miejsce w kategorii juniorka.

REKLAMA

Kolejnego dnia na 78-kilometrowej pagórkowatej trasie rozegrano wyścig ze startu wspólnego. W tej rywalizacji Karolina Karasiewicz dojechała na metę jako trzecia. Bardzo dobrze po raz kolejny spisała się również Nataliia Safroniuk (Ukraina), która wywalczyła 3. miejsce w wyścigu juniorek.

Cieszy mnie szczególnie dobra postawa naszych zawodniczek w jeździe indywidualnej na czas, dużą wagę przywiązujemy do tej konkurencji i widzimy tego efekty. Jestem szczególnie zadowolony z postawy Mai Wróblewskiej, która jest w trakcie matur, a potrafiła bardzo dobrą „czasówkę”, zajmując 5. miejsce, a w wyścigu ze startu wspólnego była 6. Teraz skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniach do pierwszej imprezy mistrzowskiej – Młodzieżowych Mistrzostw Polski na torze w konkurencjach olimpijskich, natomiast Karolina Karasiewicz wystartuje w barwach kadry narodowej podczas dwóch wyścigach klasycznych 13 maja w La Classique Morbihan (1.1 UCI) oraz dzień później w Grand Prix du Morbihan Femmes (1.1 UCI) – skomentował wyniki dyrektor sportowy TKK Pacific Toruń, Leszek Szyszkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.