Food Truck Festival. W ten weekend do Torunia zjadą food trucki z całej Polski

Box2 Wiadomości
fot. materiały organizatora

Od piątku do niedzieli potrwa Food Truck Festival pod Centrum Handlowym Bielawy przy ul. Olsztyńskiej. Spróbujemy dań z różnych zakątków świata z 10 mobilnych restauracji z całej Polski.

Na toruńskim Food Truck Festival pojawi się 10 mobilnych restauracji z całej Polski, na których będą serwowane przysmaki z kilku kontynentów: Ameryki Północnej, Europy i Azji. Będą to specjały m.in. z USA, Węgier, Meksyku, Hiszpanii czy Azji.

Food trucki staną pod Centrum Handlowym Bielawy przy ul. Olsztyńskiej. Dania będą serwowane z 10 gastrowozów: Pastrami Summer, Dim Sum Truck, Sowia Zwija, Burger Patrol, Frytka Belgijska, Foodek Foodtruck, Pulled Beef, Churros, Langosze oraz Kurtosze. Food Truck Festival wystartuje w piątek o godz. 14.


Street food podbija serca i … żołądki Polaków. Moda na food trucki, czyli furgonetki serwujące jedzenie, przyszła do nas z Zachodu. Kulinarny trend, bazujący na idei szybkiego, smacznego posiłku spożywanego na świeżym powietrzu w niezobowiązującej atmosferze, szybko zyskał na popularności, także w Polsce – czytamy w zaproszeniu na wydarzenie.

W menu pojawią się m.in. burgery, hot dogi, kanapki z szarpaną wieprzowiną lub pastrami, azjatyckie pierożki gotowane na parze, węgierskie langosze, frytki belgijskie, dania na bazie tortilli czy zapiekanki.

Będzie też coś na słodko: m.in. hiszpańskie churros, chimney cakes, a także dania wege, świeżo wyciskane soków czy lemoniady.

– Trendem ulicznego jedzenia żyje dziś cała Polska i my również do niego dołączamy. Do udziału w kulinarnym wydarzeniu zaprosiliśmy różnorodne food trucki serwujące kuchnie z wielu zakątków globu. Dzięki temu mieszkańcy Torunia będą mogli eksplorować nowe, nieznane dotąd smaki i nie wyjeżdżając z miasta poznać kuchnię m.in. Dalekiego Wschodu czy absolutną klasykę amerykańskiego street foodu – mówi Marta Drzewiecka z firmy Newbridge Poland, która jest właścicielem Centrum Handlowego Bielawy.

Na miejscu pojawi się także strefa chillout z dmuchańcami dla dzieci, organizowane będą również konkursy z nagrodami.

Food Truck Festival w piątek odbędzie się w godz. 14-20, w sobotę w godz. 11-20, a w niedzielę – w godz. 11-20. Wstęp na teren wydarzenia jest bezpłatny.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *