Struga Toruńska cała na biało. Co się stało?

Struga Toruńska zabarwiła się dziś na biało. Przechodzący w jej okolicach torunianie zatrzymują się, by bliżej przyjrzeć się nietypowemu zabarwieniu i zachodzą w głowę, co stało się ze rzeczką. Ustalić to próbują również służby.

Biały kolor Strugi Toruńskiej przykuwa uwagę, dlatego też zgłoszenie o tym fakcie strażacy otrzymali już nad ranem. Wodę zabarwiła nieznana substancja, która według ustaleń strażaków nie jest groźna dla środowiska. Obecnie trwa ustalanie jej źródła.

– Około 9:30 do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu wpłynęło zgłoszenie o płynącej niezidentyfikowanej substancji w rzeczce. Po dojeździe naszych zastępów na miejsce zdarzenia, również zastępu rozpoznania chemicznego, ustalono, że substancja o kolorze białym płynie w całej objętości strugi. Urządzenia wskazały, że jest to substancja organiczna, zawierająca białka, niegroźna dla środowiska, o odczynie pH równym 7, czyli neutralnym. Jesteśmy w trakcie prowadzenia rozpoznania skąd pojawiła się ona w wodzie – powiedział Polskiemu Radiu PiK kpt. Przemysław Baniecki, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu.