Francuski wieczór w Dworze Artusa. Lucy & Tom zaśpiewają utwory Édith Piaf

Kultura
Fot. Marcin & Tomasz Photography

„Non, Je Ne Regrette Rien”, „L’Homme à la moto” i wiele innych, niezwykłych piosenek Édith Piaf wybrzmi 7 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa. W muzyczną podróż po ulicach Paryża zabierze nas duet Lucy & Tom.

Piosenki francuskiej artystki zaprezentowane zostaną przez młodych muzyków w nowych aranżacjach na głos i gitarę elektryczną. Koncert przepleciony zostanie opowieściami o Édith, jej miłościach, przyjaźniach i Paryżu. Doskonały język francuski oraz wyczucie klimatu i emocji tworzą magię opowieści z minionych lat, nawiązując do uniwersalności ludzkich przeżyć, a niepokorne połączenie koronek i skórzanej kurtki wyśmienicie oddają pierwotny pazur, zadziorność́ i autentyczność́ Édith Piaf.

REKLAMA

Bilety na wydarzenie dostępne są w cenie 25 zł (ulgowy) oraz 30 zł (normalny) w kasach Dworu Artusa oraz przez stronę www.artus.torun.pl.

Lucy & Tom to duet podróżujących muzyków, łączący wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. Wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Bizeta i Ravela, jak i Dalidy, Joe Dassin’a a nawet Davida Bowie. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka, ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę Édith Piaf Et Ses Amis, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records.

Tagged

1 thought on “Francuski wieczór w Dworze Artusa. Lucy & Tom zaśpiewają utwory Édith Piaf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *