Fundacja Światło zaprasza na Konferencję Naukową

Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Fundacja Światło zaprasza na VI Międzynarodową Konferencję Naukową “Praca z osobami z ograniczoną świadomością – wyzwania i nowe kierunki diagnozy i rehabilitacji”. Wydarzenie trwać będzie w dniach od 24 do 25 października, w Hotelu Filmar. 

Podczas konferencji podniesiony zostanie temat sytuacji osób w śpiączce. Ma to pomóc w wypracowaniu standardów opieki i ich wdrożeniu. Wśród uczestników będą zarówno zainteresowani praktyką opieki zdrowotnej ludzi z ograniczoną świadomością, ale i naukowcy z całego świata, działający w tym sektorze. Zaproszenia dostali między innymi dr hab. Marek Binder (UJ), dr Manon Carrière (Uniwersytet w Liege), dr Mario Rosanova (Uniwersytet w Mediolanie), dr Jacobo Sitt (ICM w Paryżu), Kenneth Holmqvist (Lund University, Szwecja), prof. dr hab. Krzysztof Leśniewski (KUL), dr hab. Piotr Zieliński (AWF w Gdańsku), dr Bibianna Bałaj (UMK), Elżbieta Dróżdż-Kubicka  (Fundacja AKOGO), dr Anna Rasmus (UKW w Bydgoszczy), Angelika Losko (UW), dr hab. Jacek Matulewski (UMK), dr Grzegorz Biliński (Akademia Rehabilitacji z Opola), dr Karolina Kryś-Noszczyk (Fundacja „Pobudka w Zdrowiu” z Częstochowy).

Zaplanowano listę tematów, którymi zajmą się zgromadzeni. Będą to:

  • Nowości w zakresie diagnozowania pacjentów z zaburzeniami świadomości
  • Użycie stymulacji magnetycznej w diagnozie pacjenta śpiączkowego
  • Funkcjonowanie mózgu pacjenta w śpiączce
  • Stymulacja mózgu i układu autonomicznego jako metody neurorehabilitacji
  • Zastosowanie neurofeedbacku w neurorehabilitacji pacjenta
  • Wykorzystanie komputerowych interakcji wzrokowych do kontaktu z pacjentami (osiągnięcia naukowców UMK i terapeutów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego Fundacji “Światło”)
  • Pielęgnacja pacjenta w stanie apalicznym i współpraca zespółu interdycyplinarnego
  • Funkcjonowanie programu wybudzeniowego NFZ w praktyce

Odbędą się także różnego rodzaju warsztaty.

Patronat nad konferencją objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki, prezydent Torunia, Michał Zaleski oraz Krajowa Izba Lekarska.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *