Funkcjonowanie urzędu

Materiały partnera
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Od 17 marca z większością wydziałów Urzędu Miasta Torunia można się kontaktować wyłącznie DROGĄ ELEKTRONICZNĄ, przez telefon lub e-mail – w godz. 7.30-15.30. W działach, gdzie wizyta osobista jest konieczna, obowiązują zapisy na konkretny termin.

WAŻNE ADRESY

www.torun.pl – strona internetowa Urzędu Miasta Torunia

www.bip.torun.pl/wydzialy.php  – wykaz działów Urzędu Miasta Torunia, telefony, adresy e-mail

WAŻNE TELEFONY 

Informacja o załatwianiu spraw

w Urzędzie Miasta Torunia:

56 611 87 90  |   56 611 86 53

56 611 87 77  |   56 611 85 80

PIUM

Działają dwa Punkty Informacyjne Urzędu Miasta Torunia: przy Wałach gen. Sikorskiego 8 oraz ul. Grudziądzkiej 126 B. Można tam zostawić jedynie korespondencję papierową poprzez wrzucenie do specjalnych urn podawczych oraz uzyskać podstawową informację o działaniu urzędu. Aktualnie nie można tam załatwiać żadnych spraw.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ, JEŚLI MUSISZ

Jeśli dla załatwienia sprawy Twoja osobista obecność w urzędzie jest bezwzględnie konieczna, umów się na wizytę w wydziałach:

Wydział Komunikacji, ul. Wały gen. Sikorskiego 25 – sprawy związane z pojazdami, w szczególności z rejestracją samochodów i uzyskiwaniem dowodów rejestracyjnych czy praw jazdy

Wydział Spraw Administracyjnych, ul. Batorego 38/40 – sprawy związane z dowodami osobistymi i z wyborami (wpis na listę wyborców możemy załatwić do 5 maja, zaświadczenie o prawie do głosowania do 8 maja).

Urząd Stanu Cywilnego, ul. Bydgoska 5 – sprawy związane ze zgłaszaniem zgonów, urodzin z uznaniem ojcostwa, a także, w uzasadnionych przypadkach, ze ślubami .

Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, ul. Fałata 39 – sprawy związane z orzekaniem o niepełnosprawności, podwyższeniem stopnia orzeczenia, wydawaniem orzeczeń uprawniających do świadczeń pielęgnacyjnych czy odbiorem kart parkingowych i legitymacji osoby niepełnosprawnej. Obecnie orzeczenie może być dokonane bez udziału wnioskodawcy.

Miasto zaleca dokonywanie płatności drogą elektroniczną  (bip.torun.pl – zakładka Urząd Miasta Torunia/Numery kont bankowych). Wpłaty gotówkowe są przyjmowane w kasach Wydziału Księgowości, ul. Grudziądzka 126B.

Ruchem  w wydziałach przyjmujących interesantów kieruje ochrona.

Materiał Urzędu Miasta Torunia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *