Futsalowe zmagania towarzyskie w Arenie Toruń

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Reprezentacje Polski, Brazylii i Serbii będą mierzyć się w meczach towarzyskich organizowanych w naszym regionie. Dwa z nich odbędą się w Arenie Toruń 2 i 8 września.

Spotkania zapowiedziano podczas wczorajszej konferencji prasowej w Arenie Toruń.

REKLAMA

Chciałbym serdecznie zaprosić kibiców na to wydarzenie, jest to niebywała okazja, żeby zobaczyć w naszym mieście najlepszych futsalistów na świecie. Wierzę, że 2 i 8 września na trybunach Areny Toruń zasiądą złaknieni sportowych emocji fani i że nasza hala wypełni się, zgodnie z obostrzeniami, w 50 procentach – mówił zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

2 września o 16:00 nasza reprezentacja narodowa zmierzy się z kadrą Brazylii, zaś 8 września o 18:00 odbędzie się mecz Serbia-Brazylia. Zaplanowano jeszcze dwa spotkania: 4 września drugi mecz między Polską-Brazylią zostanie rozegrany w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy, zaś 6 września zaplanowano rywalizację między kadrami Brazylii i Serbii, odbędzie się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej w Świeciu. Wszystkie wydarzenia organizuje Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia poprzez stronę internetową.
Transmisja ze spotkania Polska-Brazylia w Toruniu na antenie TVP Sport, studio od 15:45.

Polska reprezentacja przygotowuje się do Mistrzostw Europy 2022, które odbędą się w Holandii od 19 stycznia do 6 lutego. Z kolei dla kadry brazylijskiej, uważanej za najlepszą na świecie w futsalu (3 tytuły mistrzów świata z rzędu i 12 zwycięstw w Copa America) mecze te będą ostatnim sprawdzianem formy przed Mundialem, który rozpocznie się na Litwie 12 września. Poprzedni raz nasza drużyna grała z Canarinhos w kwietniu 2019 roku, wtedy obydwa spotkania zakończyły się triumfem gości (5:1 w Koszalinie i 7:2 w Bydgoszczy).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *