Gdzie i kiedy powstanie kolejny basen pod chmurką? Już wiadomo

Polecamy Wiadomości
fot. materiały Urzędu Miasta Torunia

W projekcie budżetu miasta na 2019 r. pojawiła się nowa pozycja inwestycyjna – to baseny letnie na terenie Campingu Tramp przy ul. Dybowskiej. Ich projektowanie ruszy w przyszłym roku. Kiedy zostaną uruchomione?

W Toruniu działają już dwa kompleksy letnich basenów – od kilku lat na ul. Przy Skarpie, a od tego roku także przy Szosie Bydgoskiej – za Centrum Targowym Park. Miasto przymierza się już do budowy kolejnego – tym razem na lewobrzeżu.

Na budowę kolejnego basenu pod chmurką – na terenie Campingu Tramp przy ul. Dybowskiej – władze Torunia chcą zaplanować w przyszłorocznym budżecie 50 tys. zł. To kwota, którą miasto chce wydać na dokumentację projektową.

“Zgodnie w wykonanym w 2018 r. programem funkcjonalno-użytkowym w ramach kompleksu powstaną: trzy niecki basenowe, zaplecze socjalno-sanitarne, przebieralnie, kasa, siłownia plenerowa, boisko do piłki plażowej, teren rekreacyjno – piknikowy, plac zabaw i miejsca postojowe” – czytamy w projekcie budżetu na 2019 r.

Budowa kompleksu została oszacowana na ok. 2,45 mln zł. Kiedy skorzystamy z nowych basenów? Miasto przewidziało, że zostaną one uruchomione w 2020 r.

Gdzie jeszcze przydałyby się letnie baseny? Czekamy na Wasze propozycje.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys