Gliński o otwarciu kin i teatrów: nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni

Box1 Wiadomości
fot. Pixabay

Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych – powiedział w poniedziałek w Programie Trzecim Polskiego Radia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Pytany o to, kiedy Polacy będą mogli pójść do teatru, kina lub filharmonii szef resortu kultury Piotr Gliński powiedział: “ja bym chciał jutro, ale niestety nie możemy”.

Mamy stan epidemii, mamy poważne jednak problemy związane z sytuacją epidemiczną, nowe ogniska na Śląsku. Mimo że udaje nam się przejść przez ten stan epidemii w miarę, jak to jest możliwe, i relatywnie w porównaniu do innych krajów europejskich, nie najgorzej – ocenił.

Zwrócił uwagę, że sytuacja w Polsce jest “wciąż bardzo poważna”.

Szef resortu kultury zapewnił, że w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego są “w tej chwili przygotowywane kolejne instrukcje dla naszych instytucji kultury”.

Ale same na przykład kina twierdzą, że muszą się przygotowywać bardzo długo do otwarcia, a poza tym takie otwarcie częściowe może po prostu z punktu widzenia biznesowego być nieopłacalne – argumentował.

Gliński wyjaśnił, że udostępnienie publiczności teatrów i kin nastąpi w czwartej fazie znoszenia obostrzeń.

Na razie nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych – wyjaśnił. – Jakiekolwiek zgromadzenia, które zagrażają rozprzestrzenianiem się epidemii są bardzo niestety niebezpieczne.

(PAP), autor: Grzegorz Janikowski

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *