Główny Inspektor Sanitarny zaleca opuszczenie domów studenckich

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Główny Inspektor Sanitarny wydał zalecenia dla studentów i doktorantów związane z zagrożeniem ze strony koronawirusa. GIS rekomenduje opuszczenie domów studenckich.

W związku z decyzją o zawieszeniu działalności placówek dydaktyczno-wychowawczych, uczelni wyższych oraz działalności instytucji kultury i placówek szkolnictwa artystycznego, a także odwołaniu imprez masowych w celu ograniczania dużych zgromadzeń ludzi Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje opuszczenie domów studenckich przez studentów i doktorantów, jeżeli mają możliwość innego zakwaterowania. Pobyt pozostałych studentów w domach studenckich powinien zostać zorganizowany w sposób umożliwiający maksymalne ograniczenie kontaktu między osobami, najlepiej w osobnych pokojach z odrębnym węzłem sanitarnym – czytamy w komunikacie.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwraca dodatkowo uwagę na fakt, że uczelnie muszą zapewnić zakwaterowanie studentom (również obcokrajowcom), którzy z różnych względów nie mogą opuścić akademika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *