Głupota jest lepiej nagradzana [FELIETON]

Opinie Wiadomości
Monika Gotlibowska, przedsiębiorczyni

Było tylko kwestią czasu, kiedy fala niezadowolonych obywatelek i obywateli naszego kraju wyjdzie na ulice. Do kobiet dołączą inne grupy zawodowe i społeczne, a idealnym zapłonem stało się orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Oczywiście to karygodne orzeczenie, uwłaczające godności kobiet i odbierające prawo do decydowania o swoim życiu. Zatem bunt był do przewidzenia, ale to nie jest już tylko bunt w ochronie praw kobiet, ale jest to w tej chwili bunt przeciwko stylowi sprawowania władzy przez partię rządzącą. To protesty przeciwko wszystkiemu, co jest przeciwko obywatelom, a trochę się tego uzbierało przez ostatnie lata i miesiące. Kolejne dni obwieszczają kolejne „rewelacje”. Jasno trzeba powiedzieć, że mamy do czynienia z kryzysem w państwie i nie wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość sobie z nim szybko poradzi, a im głębszy kryzys, tym pełniej rozkwita instytucja „pożytecznego idioty”. Doczekaliśmy czasów, kiedy głupota jest lepiej nagradzana niż rozsądek i ciężka praca.

REKLAMA

Rząd ma strategię, ale bez strategii, bo jak inaczej odebrać słowa: „(…) będziemy jednocześnie proponować (…)”, albo „(…) w ciągu kilku dni rząd zaprezentuje (…)”. Panie premierze!!! O epidemii i nadchodzącej drugiej fali wiedział pan od marca tego roku – jak nie wcześniej!

W dniu, kiedy zostały ograniczone godziny otwarcia restauracji i pubów, już było wiadomo, że za chwilę nastąpi całkowity lockdown tej branży, zatem już dziś powinny być na stole konkretne propozycje wsparcia i płynąć szerokim strumieniem środki na ratowanie miejsc pracy i biznesów. Gastronomia to tylko papierek lakmusowy indolencji rządu. 

Za brak kompetencji rządzących, za nieudolność urzędników administracji państwowej nie mogą odpowiadać obywatele! Tak, wiem, ustawa mówi co innego…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *