Gospoda pod Modrym Fartuchem będzie jednak walczyć. Ruszyła zbiórka

Box2 Wiadomości
Fot. Gospoda pod Modrym Fartuchem / zrzutka.pl

Toruńska restauracja przy Rynku Nowomiejskim w zeszły piątek podjęła decyzję o zamknięciu. “Sytuacja nas zamęczyła i wypłukała z oszczędności”, argumentowała. Ostatecznie jednak, dzięki motywacji klientów, Gospoda pod Modrym Fartuchem i Krajina Piva postanowiły spróbować ponownie otworzyć się po lockdownie. Potrzebne będzie jednak finansowe wsparcie.

Problemy restauracji się mnożą. Do kłopotów finansowych doszło podkupienie domeny oraz włamanie do lokalu. Pozytywne komentarze klientów sprawiły jednak, że Gospoda pod Modrym Fartuchem i Krajina Piva spróbują ponownie otworzyć się po lockdownie. Nie obędzie się jednak bez finansowego wsparcia, dlatego uruchomiona została zrzutka “Ratujmy Najstarszą Gastronomię w Polsce! Wesprzyj Gospodę Pod Modrym Fartuchem i Krajinę Piva”.

Gospoda pod Modrym Fartuchem prowadzona jest od 2014 r., a pub Krajina Piva od 2009 r. Gastronomia w tym miejscu istnieje jednak nieprzerwanie od 1498 r., dzięki czemu lokal nazywany jest najstarszą gastronomią w Polsce. To bez wątpienia wizytówka Torunia.

– Sytuacja jednak zrobiła się dramatyczna, wszystko przez COVID, obroty spadły nam o ok 90 proc., generując regularne straty. Obecna sytuacja zmusza nas niestety do trudnych decyzji, walczyliśmy, jednak środki na prowadzenie restauracji się wyczerpały. Tarcze, o których słyszymy w TV, to często farsa, niestety niewiele otrzymaliśmy rekompensaty za poniesione straty, nie wystarczyło nawet na prąd… – czytamy na stronie zrzutki. – Nie lubimy prosić, dlatego też decyzja o zbiórce jest dla nas ostatecznością. Chcemy zebrać środki na otwarcie się na nowo po lockdownie, który spowodował spustoszenie i wydrenował nasze oszczędności. 

Zebrane środki zostaną przeznaczone m.in. na pensje dla pracowników i składki ZUS, czynsz i media, spłacenie zaległych faktur, a także na koszty rat leasingu i pożyczki , które zostały zaciągnięte na przetrwanie lockdownów. Restauracja w zamian za wsparcie oferuje dodatkowe profity. Dla osób, które wpłacą 10 zł – symboliczny kufel, 20 zł i więcej – voucher do wykorzystania w restauracji, 2 tys. zł – zamkniętą imprezę z całą kwotą do wykorzystania na jedzenie i picie, a 3 tys. zł – kartę VIP ze stałą, 15-proc. zniżką oraz zaproszenie na warzenie piwa do Browaru Toruńskiego.

Tagged

1 thought on “Gospoda pod Modrym Fartuchem będzie jednak walczyć. Ruszyła zbiórka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *