Gratka nie tylko dla dzieci. 26 lutego otwarcie Roboparku w CH Plaza

Box2 Toruń Plaza Wiadomości
fot. nadesłane

To będzie nie lada gratka dla fanów robotów i nie tylko. W piątek 26 lutego w CH Plaza będzie miało miejsce otwarcie Roboparku.

Oprócz oglądania i podziwiania robotów będzie także możliwość wzięcia udziału w warsztatach programowania, czyli wstępu do zawodu, który we współczesnym i przyszłym świecie zagwarantuje dobrze płatną pracę.

Czego będzie można nauczyć się na jednym warsztacie? Napisania takiego programu, który sprawi, że robot Meccanoid lub UbTech zacznie mówić, poruszać kończynami, a nawet chodzić.

Z robotami będzie można porozmawiać, a z niektórymi nawet zatańczyć. W Roboparku znajdziemy także:

  • robo-artystów,
  • aktorów,
  • prezenterów telewizyjnych,
  • sportowców.

Główną gwiazdą pokazu będzie nasz innowacyjny robot modułowy ClicBot, który po raz pierwszy jest prezentowany w Polsce! To najnowszy eksponat z targów CES 2020 w Las Vegas — najważniejszego międzynarodowego wydarzenia odbywającego się w świecie zaawansowanych technologii.

Zwiedzający w Toruniu będą pierwszymi osobami, które jako pierwsze dadzą mu zadania. Połączone moduły ClicBota pozwalają na zaprogramowanie ponad tysiąca interakcji.

Jest on wyposażony w kamerkę internetową, czujniki dotyku i wyświetlacz, dzięki którym może widzieć, czuć, myśleć i komunikować się ze światem. Świetnie sprawdzi się także w przedszkolach i szkołach, dbając o ogólny rozwój dzieci, a także w ośrodkach rehabilitacyjnych i przychodniach wspierając osoby niepełnosprawne. Może on być także nauczycielem, który wytłumaczy dzieciom matematykę czy fizykę.

W Roboparku oczywiście zachowany zostanie reżim sanitarny. Pracownicy będą w maseczkach i rękawiczkach. Blaty kasowe, kasy, klamki i schody będą regularnie dezynfekowane. Różne przedmiotu użytku osobistego dezynfekowane będą po każdym użyciu.

Wystawa będzie miała miejsce na pierwszym piętrze Centrum Handlowo-Rozrywkowego Toruń Plaza i rozpocznie się o godz. 12:00. Potrwa do 3 kwietnia.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ, a także pod numerem telefonu:
+48 796 871 787.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *