Groził prezydentowi Zaleskiemu. Piotr U. skazany na prace społeczne

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Sąd Rejonowy w Toruniu wydał wyrok w sprawie komentarzy, jakie 36-letni Piotr U. z Bełchatowa kierował w internecie wobec prezydenta Michała Zaleskiego, jego żony oraz dyrektorki miejskiego szpitala. Mężczyzna został skazany na rok prac społecznych.

Podczas transmisji na jednym z portali społecznościowych mężczyzna znieważył pokrzywdzonych i zapowiedział, że wysadzi ich w powietrze. Namawiał też internautów do masowych wtargnięć do szpitali, co mogło skutkować sprowadzeniem niebezpieczeństwa epidemiologicznego.

Ze wstępnych motywów podawanych przez sąd, wynika, że sąd kierował się m.in. postawą pokrzywdzonych, którzy wyrazili chęć orzeczenia nieizolacyjnej kary wobec oskarżonego – powiedział w Radiu PiK Marcin Licznerski, szef prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.

Prokuratura chciała, aby Piotr U. został skazany na 12 miesięcy więzienia oraz aby orzeczono wobec niego zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Po ogłoszeniu sentencji zażądano pisemnego uzasadnienia, aby zapoznać się z motywami, którymi kierował się sąd przy orzekaniu wyroku. Jest on nieprawomocny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.