Grozili strażakom podczas akcji gaśniczej. Policja ich poszukuje

112 Box2 Wiadomości

Policjanci z toruńskiej komendy ustalają tożsamość mężczyzn, którzy podczas akcji gaśniczej grozili strażakom. Funkcjonariusze szukają osób, mogących pomóc w ustaleniu personaliów tych osób lub innych świadków.

Do zajścia doszło 18 września przy ul. Batorego 62. Około północy straż pożarna otrzymała zgłoszenie o palącej się stercie śmieci. Podczas prowadzenia akcji gaśniczej do funkcjonariuszy podeszło 4 zamaskowanych mężczyzn. Sprawcy kierowali wobec strażaków wyzwiska i grozili im. Ponadto jeden z mężczyzn usiłował wtargnąć do wozu bojowego, a po wezwaniu do jego opuszczenia uderzył funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej kilkukrotnie ręką w kask i groził mu. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Pożar nie był duży i został szybko ugaszony.

Funkcjonariusze proszą osoby, które mają wiedzę o tym zdarzeniu lub znają sprawców tego przestępstwa o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. 47 754 26 07, dyżurnym KMP Toruń – 47 754 23 68, mail: dyzurny-torun@bg.policja.gov.pl,  lub numerem alarmowym 112. Informację można przekazać anonimowo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *