Groźny wypadek na Szosie Chełmińskiej. Dachowały dwa auta [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Dziś rano na ul. Szosa Chełmińska doszło do groźnie wyglądającego wypadu samochodowego. Z jezdni wypadły dwa samochody. Kierowcy zdołali wydostać się o własnych siłach.

Do zdarzenia doszło krótko po godz. 7.00 rano na wysokości skrętu w ul. Bartniczą. 49-latek stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi w lewą stronę. Jadący za nim 23-latek gwałtownie zahamował i wypadł na prawe pobocze jezdni. Auta zostały poważnie uszkodzone, ale na szczęście – nikomu nic się nie stało. Kierowcy zdołali samodzielnie wydostać się z pojazdów i nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Kierujący byli trzeźwi, a przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami.

Warunki atmosferyczne panujące w ostatnim czasie sprawiły, że wielu kierowców przecenia swoje możliwości. Opady deszczu powodują, że trzeba jeszcze bardziej zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze oraz zmienić sposób prowadzenia samochodu – podkreśla asp. Wojciech Chrostowski z Zespół Komunikacji Społecznej KMP Toruń.

Policjanci apelują o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *