Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Toruniu na pewno się odbędą

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na dni 4-7 marca 2021 roku zaplanowane zostały Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju istniała obawa, że mogą one zostać odwołane lub też przeniesione na inny termin.

Mariola Soczyńska, Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia potwierdziła jednak w wypowiedzi dla Radia GRA, że to wydarzenie na pewno się odbędzie:

REKLAMA

– Ta impreza na pewno się odbędzie. Nawet bez kibiców. Jest ona obarczona oczywiście reżimem sanitarnym, dodatkowymi działaniami związanymi z testowaniem zawodników. To jest dla nas ogromne wyzwanie. Mam nadzieję, że marzec przyniesie nam możliwość udziału kibiców choćby w 25 proc. na Arenie Toruń. Przygotowujemy się pełną parą, jesteśmy gotowi. Niestety jest jeszcze wiele znaków zapytania do organizacji tej imprezy. Myślę, że sobie poradzimy. Mamy doświadczenie i postaramy się ją zorganizować na jak najwyższym poziomie.

Mariola Soczyńska przyznała, że budżet Torunia przeznaczony na sport jest o około 25 proc. mniejszy, niż miało to miejsce w zeszłym roku.

– Jeśli chodzi o działania stricte sportowe, a więc oparte na wsparciu w konkursach dotacyjnych na organizację imprez sportowych, szkolenie dzieci i młodzieży, sport seniorski i szeroko pojętą kulturę fizyczną, to jest to kwota 15 milionów 120 tysięcy złotych. Proszę jednak pamiętać, że sport to nie tylko działania miękkie, ale też zadania inwestycyjne – to zadania utrzymania obiektów sportowych, funkcjonowania tych obiektów i związane z tym koszty. Na całą działalność sportową przeznaczonych jest około 42 milionów złotych – powiedziała Radiu GRA Mariola Soczyńska.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *