Historia małego chłopca, który przez przypadek zainteresował się gwiazdami [WIDEO]

Box2 Kultura
Fot. nadesłane

„Mikołaja Kopernika pierwsze spotkanie z niebem” to pierwszy krótkometrażowy film animowany zrealizowany dla Muzeum Okręgowego w Toruniu. Historię małego chłopca, który nieco z przypadku zainteresował się gwiazdami, stworzył Paweł Pauksztełło z Kielc.

Film to uniwersalna opowieść o dążeniu do realizacji celu i marzeń. Akcja kilkuminutowej historii rozgrywa się w Toruniu.

REKLAMA

– Animacja to forma promocji Domu Mikołaja Kopernika i znajdującej się w nim ekspozycji stałej – tłumaczy Hubert Smolarek z Muzeum Okręgowego w Toruniu. – Wspólnie z działem promocji szukaliśmy nowych środków wyrazu dla pokazania oferty naszej placówki.

Prace przy tworzeniu animacji rozpoczęły się we wrześniu. Autorami scenariusza są pracownicy muzeum. Twórcą filmu zaś Paweł Pauksztełło, artysta z Kielc, mający już na swoim koncie podobne projekty.

Film jest niemy – zaznacza Hubert Smolarek. – Historię małego chłopca, który przypadkiem zainteresował się gwiazdami, chcieliśmy opowiedzieć za pomocą gestów. W takiej formie będzie ona zrozumiała także dla zagranicznych turystów.

Animację znajdziemy na portalu YouTube oraz facebookowym fanpage’u Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *