Hitowe starcie w Toruniu. Przyjeżdża wicemistrz Polski

Box2 Sport Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

Już dziś o 18:30 w Arenie Toruń dojdzie do bardzo emocjonującego spotkania. FC Toruń podejmie Constract Lubawa, czyli aktualnego wicemistrza Polski w futsalu.

Constract Lubawa jest zespołem, który przejął po toruńskiej drużynie tytuł wicemistrza Polski. Torunianie zdobyli srebrne medale w sezonie 2018/19, natomiast goście dzisiejszego meczu dokonali tego samego w rozgrywkach 2019/20.

REKLAMA

Trenerzy obu drużyn znają się bardzo dobrze. Pracują razem w młodzieżowej reprezentacji Polski, gdzie trener Constractu Dawid Grubalski jest asystentem szkoleniowca toruńskiej drużyny, Łukasza Żebrowskiego.

W drużynie z Lubawy występują dwaj zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy FC Toruń. Są to rozgrywający Tomasz Kriezel i mołdawski bramkarz Nicolae Neagu.

W poprzednim sezonie Torunianom nie udało się wygrać z Constractem. Na wyjeździe zremisowali 2:2, a u siebie ulegli rywalom aż 1:6.

Torunianie zajmują obecnie 7. miejsce w ligowej tabeli. Do tego spotkania podejdą w dobrych nastrojach po ostatniej wysokiej wygranej z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Goście z Lubawy zajmują obecnie trzecią pozycję w ligowej tabeli i tracą tylko jeden punkt do drugiego Piasta Gliwice.

Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo TUTAJ. Początek transmisji o godzinie 18:30.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *