“Hołota nie umie uszanować”. Połamali ławki i spalili je na grillu

Box2 Interwencje Wiadomości
fot. Facebook

Zbyt długo nie nacieszyliśmy ławkami, które stanęły w okolicach Fortu I przy ul. Winnej. Nieznani dotąd sprawcy połamali je, a następnie podpalili na stanowiskach do grillowania.

Do dewastacji mogło dojść w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Zdjęcia z tego miejsca pojawiły się kilka dni temu na jednej z facebookowych grup. Widać na nich połamane ławki, które zostały wrzucone do stanowisk do grillowania, a następnie podpalone.

REKLAMA

“Widziałem, już trzy tygodnie temu tam był burdel” – komentuje jeden z torunian na Facebooku. “Po prostu hołota, która nie umie uszanować” – nie przebierała w słowach kolejna mieszkanka Torunia. Kolejny komentarz: “Ludzie, co wy robicie! To też m.in. dla was jest miejsce do grillowania czy wypoczynku. Jak tak można?”

To nowe miejsce do grillowania i wypoczynku powstało przy ul. Winnej, ok. 150 m przed Fortem. Ma zaledwie… pół roku. Inwestycja zakończyła się w grudniu 2018 r. i została zrealizowana w ramach budżetu partycypacyjnego. Kosztowała 332 tys. zł.

W ramach projektu powstały: strefa toru łuczniczego (strzałochwyt, tarcze strzelnicze, nasadzenia), plac zabaw (tyrolka, linarium – piramida, gra edukacyjna), strefa rekreacyjna (dwa grille, pięć ławkostołów), pięć ławek wzdłuż ścieżek, kosze, stojak na rowery i tablica informacyjna. Odkopano także istniejące fragmenty baterii B1 (ziemno-betonowe).

Jak ustaliliśmy w toruńskim urzędzie miasta, koszt przywrócenie stanu pierwotnego to 15 tys. zł. Niestety, z podobnymi scenami mamy także do czynienia na Martówce. Tam stale dochodzi do dewastacji.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

4 thoughts on ““Hołota nie umie uszanować”. Połamali ławki i spalili je na grillu

  1. Ponad 300 tys za parę kamieni i kilka ławek ? Nieźle sie cenią. Ja się nie godzę ,żeby pieniadze były wydawane na takie rzeczy ,polskie bydło nie zasługuje na to . Prymitywy pijacko-narkomańskie.Szkoda kasy na to.

  2. Jednym słowem w ramach każdej inwestycji powinna być również kamera. A złapana hołota winna odpracować te szkody oczywiście po odsiedzeniu wyroku.

  3. A to zasługa zasranych nauczycieli strajkowali a ich niedouczona szkolna hołota poszła na żywioł to zasługa bydlaków belfrów zasranych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *