I Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Kaszczorka zakończone. Nie zabrakło ciekawych gości

Box2 Sport Wiadomości
fot. Fryderyka Wojciechowska

W sobotę 17 października przy ulicy Skierki odbyły się I Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Kaszczorka w Speedrowerze. Mistrzostwa były podzielone na 3 kategorie: do lat 15, amatorów i profesjonalistów.

Była to pierwsza impreza na torze speedrowerowym w Kaszczorku, który został oddany do użytku na początku września b.r. Patronatem imprezy był Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki.

REKLAMA

W kategorii do lat 15 najlepszy był Xawery Jeziorek, a tuż za jego plecami znaleźli się Mateusz Zieliński i Feliks Górniak.

W turnieju amatorów wystąpiło wiele ciekawych osobistości: żużlowcy Aleks Rydlewski (eWinner Apator Toruń) i Eryk Borczuch (KŻ Orzeł Łódź), radny Koalicji Obywatelskiej – Bartłomiej Jóźwiak czy piłkarz A-klasowego Startu Toruń – Paweł Delimata. Najlepszy okazał się Michał Affelt, który był jednym z prekursorów speedrowera w grodzie Kopernika.

W rywalizacji profesjonalistów udział wzięli zawodnicy Drwęcy Kaszczorek i TSŻ-u Schoenberger Toruń. Oprócz nich na linii startu pojawili się także goście z całej Polski na czele z Marcinem Szymańskim (indywidualnym mistrzem świata z 2007 i 2013 roku) i Dawidem Basem (indywidualnym ii wicemistrzem świata z 2019 roku). Goryczy porażki w sobotę nie zaznał właśnie Bas, drugie miejsce przypadło Marcinowi Szymańskiemu, a skład podium uzupełnił Piotr Jamroszczyk.

Impreza odniosła niemały sukces. Każdy chętny mógł podczas niej spróbować swoich sił na torze speedrowerowym, a do tego otrzymał upominek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *